Головна Цікаво Аби уникнути біди

Аби уникнути біди

376
0
Аби уникнути біди
Аби уникнути біди

Із настанням різких похолодань значно підвищується кількість потерпілих із переохолодженням та різними ступенями обмороження, про що свідчить статистика звернень за медичною допомогою до лікувальних закладів міста і, найперше, на станцію швидкої медичної допомоги.

 Щоб уникнути переохолодження і обмороження, потрібно знати та дотримуватись основних правил поведінки в умовах низьких температур.

Обмороження – це пошкодження будь-якої частини тіла, насамперед, відкритої, яке виникає при температурі повітря від -100 С, а за умов високої вологості та при сильному вітрі може виникнути і при температурі повітря вище нуля.

Легкі ступені обмороження (І-ІІ ступенів) виникають при недовготривалому впливі низької температури навколишнього середовища на організм людини. Уражена ділянка шкіри бліда, холодна, потерпілий визначає біль із наступною втратою чутливості в цій ділянці, шкіра набуває багряно-синього забарвлення, виникають міхурі з прозорою рідиною. При цьому потерпілого знобить, підвищується температура тіла.

Під час перебування людини під впливом низьких температур навколишнього середовища виникають не тільки місцеві ураження час-тини тіла, але і загальне охолодження організму. Найперші дії: припинити дію фактора охолодження; направити постраждалого до найближчого теплого приміщення (пункту обігріву); напоїти теплими напоями (чай, узвар, молоко тощо); у разі наявності у постраждалого середнього або важкого ступеня охолодження з порушенням діяльності органів кровообігу, дихання, необхідно надати першу медичну допомогу до прибуття бригади швидкої медичної допомоги.

Щоб уникнути обмороження і переохолодження потрібно знати та дотримуватись основних правил поведінки в умовах низьких температур (не мокнути, не мерзнути, нормально харчуватися та тепло вдягатися).

  1. Носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові.
  2. Одягайтесь так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який буде утримувати тепло.
  3. Не виходьте на мороз без рукавичок, шарфів, головних уборів.
  4. Тісне взуття, відсутність устілки, стоптані шкарпетки створюють передумови охолодження.
  5. У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальними кремами.
  6. Не носіть на морозі металеві прикраси (персні на пальцях ускладнюють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок).
  7. Не вживайте алкогольних н-поїв. Алкоголь сприяє втраті тепла і в той же час викликає ілюзію тепла та унеможливлює сконцентрування на перших ознаках обмороження.
  8. Не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові та робить кінцівки більш уразливими до дії холоду.
  9. Перед виходом на мороз поїжте – вам необхідна додаткова енергія.

Слід пам’ятати, що найкращий спосіб вийти з неприємної ситуації – до неї не потрапляти.

Ігор Стецик, провідний інспектор  Жовківського  РВ ГУ ДСНС України  у Львівській області,  майор служби  цивільного захисту.