Головна Цікаво Як зняти квартиру і не попастися на виверти орендодавців

Як зняти квартиру і не попастися на виверти орендодавців

181
0

Мої спроби зняти квартиру не увінчалися успіхом. Зате я багато дізнався про те, як несправжні власники та агентства можуть розводити на гроші. Виявилося, що чимало способів, і про деякі з них я розповім нижче. Хоча й упевнений, що насправді їх набагато більше. Так як я вже жив в орендованій квартирі і просто хотів знайти варіант краще, у мене було багато часу, щоб розібратися в поширених трюки та хитрощі агентів по здачі квартир. І їх виявилося не так вже мало. Несправжні фотографії, неіснуючі квартири і більш серйозні шахрайства з видурювання грошей.

У деяких з них я переконався сам, про інших знаю зі слів людей, яким пощастило менше, і які віддали свої гроші шахраям. Але вихід завжди є, тому потрібно звернутися до професіоналів,  одними з яких є http://www.arenda.com.ua/ Тут найкращі пропозиції для оренди квартир подобово, ексклюзивний підбір для вибагливих клієнтів, а найголовніше прозора та проста схема розрахунку.

Несправжні фотографії

Це перше шахрайство, з яким я зіткнувся. Не повіривши надто крутим фотографій недорогих квартир, я вирішив перевірити їх в пошуку Google по картинках. І не помилився.
Просто скопіюйте посилання на фотографію або збережіть її собі на комп'ютер. Зайдіть в Google Images і вставити посилання або завантажте фотографію.
Найчастіше такі квартири навіть не вимагають перевірки з допомогою Google. Співвідношення ціни та якості в них спочатку виглядає неправдоподібним.

Сенс шахрайства. Ви телефонуєте по цьому оголошенню, і або квартира вже виявляється зданої і вам пропонують інший варіант, або просять невелику суму грошей за перегляд квартири авансом. Чи варто говорити, що ви повинні відразу ж послати цих людей в Барселону у квартиру?

Неіснуючі квартири

З цим трюком я намучився найбільше. Дошки оголошень рясніють досить якісними квартирами, але після дзвінка за вказаним номером виявляється, що квартира вже здана. Я довго не міг зрозуміти, в чому суть такого обману, поки випадково не зайшов в профіль одного з власників» квартири.

Занадто багато квартир для одного власника

Сенс шахрайства. Після того як вам кажуть, що квартира вже здана, можуть послідувати дві розв'язки: вам відразу ж пропонують іншу квартиру чи ваш номер потрапляє в базу, і вам телефонують на наступний день з іншої кімнати, щоб запропонувати послуги агентства.

Передоплата за перегляд квартир

Ніколи, запам'ятайте, ніколи не давайте гроші за перегляд квартир або за послуги до того, як ви зустрілися з власником квартири і уклали угоду.

У призначений день ви можете безкоштовно прийти і подивитися квартиру. Те ж стосується і послуг агентства. Який сенс платити агенту за його послуги, якщо ви ще не уклали контракт з власником квартири?

Сенс шахрайства. Хлопці працюють за принципом «мало, але часто». Просять невелику суму грошей авансом і потім зникають разом з нею.

Перескладання квартири

З цією проблемою зіткнулася моя знайома, яка здає в оренду квартиру подобово. Здавши квартиру молодому хлопцеві на одну добу і прийшовши за ключем на наступний день, вона виявила в квартирі літню пару, переехавшую з іншого міста.

Зі слів літніх людей з'ясувалося, що вони знайшли квартиру для довгострокового проживання на сайті за кілька днів до цього і звернулися за вказаним номером. Їм запропонували за один день подивитися квартиру і відразу ж заселитися. Коли вони прийшли, молодий чоловік показав їм житло, взяв гроші за перший та останній місяць, віддав ключі і випарувався. Мабуть, самий неприємний розлучення з усіх. Сенс шахрайства очевидний.

Контракт з агентством

Остання помилка, яку можна допустити при зніманні квартири, — це укладення контракту не з власниками квартири. Агентство, яке ви прийдете, може бути несправжнім, з чим і зіткнулося чимала кількість людей. Уклавши контракт з агентством і отримавши (або не одержавши) ключ, ви потрапляєте на суму грошей, яка дорівнює двом місяцям оренди, а офіс, в якому знаходилося агентство, на наступний день вже не працює.

Сенс шахрайства. Зняти офіс на пару днів, отримати гроші з кількох людей і зникнути.

Висновок

Ось кілька порад, які допоможуть не потрапити в неприємну ситуацію:

Ретельно перевіряйте квартиру перед тим, як дзвонити власнику або агенту. Не забувайте про Google Images і свою інтуїцію. Якщо ви бачите, що квартира надто вже хороша за свої гроші, швидше за все, це розлучення. Але ви можете зателефонувати і переконатися в цьому самостійно.
Не давайте ніяких грошей до того, як зустрінетесь з власниками квартири. Платний перегляд, аванс агенту передоплата — все це лише банальні способи розвести вас на гроші.
Укладайте контракт тільки з власником квартири. У нього повинна бути прописка в паспорті та документи про право власності.
Введіть в Google запит «чорний список орендодавців». Вам покажуть цілу добірку сайтів зі списком недобросовісних орендодавців.

От і все. Сподіваюся, ви не потрапите в лапи до обманщиків. А якщо вже потрапляли, розкажіть про свій досвід.