Головна Цікаво Охорона праці на виробництві – що потрібно знати

Охорона праці на виробництві – що потрібно знати

897
0

У нашій державі діє Закон України «Про охорону праці», який регулює відносини між роботодавцем та працівником.

Працівники керуються статтею 14 Закону, в якій сказано, що працівник зобов’язаний:

— дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства;

— знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;

— проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.

Як показує час, практика, основна кількість нещасних випадків, які стаються на виробництві, та основні причини, що призводять до них, є халатність та несерйозність підходу до роботи працівників. Основні виконавці робіт за своєю ініціативою приступають до роботи без навчання, навиків, інструктажів по видах робіт для того, щоб прискорити виконання цієї роботи. Після цього стаються нещасні випадки на виробництві, де людей забирає швидка медична допомога, котрі в закладах медицини лікуються від декількох тижнів до місяців. Також інколи через халатність окремих працівників страждають колеги по роботі.

Слід звернути особливу увагу на те, що і роботодавець також несе відповідальність за умови праці та зобов’язаний поінформувати новоприйнятих працівників про наявність недоліків на робочому місці, про що йдеться в статті 5 Закону України «Про охорону праці».

Працівнику не може пропонуватися робота, яка за медичним висновком протипоказана йому за станом здоров’я. До виконання робіт підвищеної небезпеки та тих, що потребують професійного добору, допускаються особи за наявності висновку психофізіологічної експертизи.

Охорона праці, що це таке?

Це правила, інструкції, порядок дій, котрі не можуть ігноруватись ні працівником, ні роботодавцем. Це ЖИТТЯ, це здоров’я, наше і наших близьких, наших колег по роботі. Всі правила, інструкції, порядок дій, які написані, взяті з життя, і служать для зниження кількості нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Олександр Алієв,

страховий експерт з охорони праці

Жовківського відділення УВД ФССУ у Львівській області