Головна Цікаво Особливості процесу об’єднання громад

Особливості процесу об’єднання громад

267
0

Про реформу місцевого самоврядування в Україні почали говорити ще з 2014 року. Однак реально процес пішов з 2015-го, коли було прийнято Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та низку інших законодавчих актів. На Львівщині торік депутати обласної ради з декількох спроб затвердили перспективний план територіальних громад Львівщини.

Процес децентралізації потрохи рухається вперед, адже, навіть попри численні труднощі, без цих змін нам не обійтися, якщо хочемо бути цивілізованою європейською державою.

Саме тому 19 квітня в актовому залі Жовківської районної державної адміністрації наукові співробітники Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України провели виїзний одноденний навчальний семінар на тему: "Розбудова спроможних громад: особливості та перспективи" для посадових осіб місцевого самоврядування, зокрема  голів та секретарів сільських, селищних та міських рад.

На лекції-семінарі були також голова Жовківської районної ради Роман Горбань та заступник голови ЖРДА Юрій Дубневич.

Голова райради розпочав зустріч та запросив гостей до слова.

Насамперед із питанням щодо реформи місцевого самоврядування в Україні та особливостей процесу об’єднання громад Львівщини виступив Петро Жук, кандидат економічних наук, провідний науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього Національної академії наук України». Звертаючись до учасників семінару, він зазначив,  що під час об’єднавчого процесу наголос робиться на добровільності. Однак, «…зважаємо й на економічний складник об’єднання. Тепер намагаємось збалансовувати і добровільність, і економічну спроможність». Це тому, що багато з тих громад, які не об’єдналися, нарікають, що будуть неспроможними оплатити навіть свого мізерного адміністративного штату.

Висвітлили науковці й питання аналізу ресурсного забезпечення об’єднаної громади, фінасового забезпечення розвитку сільських територіальних громад. Координатор проектів ГО «Центр громадської адвокатури» Богдан Зелений розповів про основні аспекти написання та подачі аплікаційних заявок на конкурси проектів та про підготовку, оформлення заявок на отримання грантового фінансування.

Під час семінару відбулася й дискусія учасників з обговоренням найбільш гострих питань проведення об’єднання громад. Сільські та селищні голови висловили свою думку щодо процесу формування територій громад району та вирішення проблемних питань: фінансової спроможності громад, створення належної системи сполучення між населеними пунктами, подальшого функціонування закладів соціально-культурної сфери, покращення надання соціальних послуг населенню, особливо у віддалених населених пунктах тощо.

Зоряна Микитюк.