Головна Цікаво Особливе — для особливих!

Особливе — для особливих!

67
0

Особливий заклад нещодавно відкрито у Жовкві, на площі Вічевій,6. Художній салон вишуканих сувенірів «SZTUKA» уже облюбували жовків’яни та численні гості міста. Уродженка Жовкви, а нині мешканка Києва Ірина Смірнова виявила бажання у туристично-історичному місті дитячих мрій Жовкві започаткувати особливу крамницю вишуканих сувенірів. В орендованому приміщенні у центрі міста зробила якісний ремонт, відповідно до порад Жовківського заповідника. Пані Ірина відзначена дипломом як переможець конкурсу на звання «Шанувальник пам’яток Жовкви». Її художній салон – кращий приклад ставлення до реставрації пам’ятки та виконаний інтер’єр історичного приміщення в пам’ятці архітектури – житловому будинку № 6 на пл. Вічевій у м. Жовкві.

Настасія Хандошко (на світлині), яка завідує у салоні, люб’язно розповіла про асортимент творчих пропозицій. У продажу — виключно вироби ручної роботи, авторські речі. Так, тут представлений живопис молодого харківського художника Сергія Кондратюка, який брав участь у жовківському пленері й намалював картини про історичну Жовкву. Графіка на склі – Оксани Андрущенко, однієї з кращих графіків України, яка викладає у Львівській академії мистецтв. Захоплюють ікони на склі Наталії Хацко, іконопис львівської художниці Уляни Нищук-Борисяк. Привертає увагу різноманітна кераміка Іри Марко, Анни Друль, Ольги Пильник, литі маленькі фігурки приватної ливарні Львова та ін.

Покупці можуть вибрати сувенір на будь-який смак і вміст гаманця. Найдешевший презент можна купити за 5 гривень – це листівки, скановані з акварельних картин. Найдорожча ікона на дереві вартує 5800 грн. Такий товар, звісно, мусить знайти свого поціновувача. Назагал найбільшим попитом користуються прикраси, керамічний посуд, магніти, блокноти. У гарному інтер’єрі й в оточенні прекрасного можна відпочити, замовити ароматну каву.

Уляна ЛАЩІВСЬКА.