Головна Цікаво Переваги токарних верстатів з ЧПУ

Переваги токарних верстатів з ЧПУ

33
0

Розвиток металорізальних токарних верстатів як складного обладнання відбувалося не одне століття. В сучасності навіть маленьке виробництво вже не обходиться без автоматизованих систем. Верстати з числовим програмним управлінням (ЧПУ) – це передові машини з безліччю функцій, які легко задаються майстром, що працює за таким пристроєм. Залежно від розташування елемента обертання, обладнання підрозділяється на вертикальне і горизонтальне.

За допомогою горизонтальних токарних верстатів відбувається обробка поверхонь заготовок і гвинторізних робіт по кольоровому і чорному металу з усіма видами металообробних операцій. Основною відмінністю машини стала низька ступінь ризику шлюбу. Установка горизонтальних токарних верстатів з ЧПУ дозволяє мінімізувати витрати власника цехів.

Характеристики програмного управління

Устаткування, оснащене ЧПУ, відноситься до класу підвищеної ефективності. Такі верстати якісно обробляють металеві деталі з алюмінію або сталі. Майстер за допомогою пульта управління виставляє необхідні параметри, і машина сама виконує роботу з високою точністю. Числове програмне керування дає можливість багатоопераційної обробки заготовки за одну установку. Збереження програми після закінчення робіт дозволяє запускати її знову в разі потреби, це істотно збільшує продуктивність праці.

Всі виробничі цикли значно прискорюються, а шлюб зводиться до мінімуму. З появою числового програмного керування металообробна техніка стала не тільки більш досконалої, але також спростилася її експлуатація і обслуговування. Наявність кожуха в моделях з ЧПУ запобігає травмуванню оператора, оскільки виключається можливість поширення металевих стружок та інших частинок в робочому просторі.
особливості обладнання

Горизонтальні токарні верстати з ЧПУ мають високу ефективність, це дозволяє застосовувати техніку на самих різних підприємствах, в тому числі і виготовляють деталі для автомобіле-, приладо- і машинобудування. Устаткування використовується також в оборонній промисловості. Верстати з токарної групи створені для обробки деталей, дисків, втулок, на них можна виконувати свердління або розточування, а також:

  • нарізати різьблення, згідно з програмою;
  • проводити зовнішнє точіння;
  • обробляти виріб з конічною або циліндричною поверхнею.

Діапазон регулювання частоти обертання горизонтально розташованого шпинделя дозволяє обробляти деталі з різних сплавів, чавуну і кольорового металу. Горизонтальні токарні верстати з ЧПУ можуть працювати з заготовками будь-якого розміру і ваги. Вони обробляють поверхні виробів зі складними внутрішніми порожнинами прямо-і криволінійними контурами.

Види обладнання

Горизонтальні токарні верстати з ЧПУ можуть мати кілька різновидів. Між собою вони будуть відрізнятися зовнішнім виглядом, інструкціями щодо призначення.

  • Токарно-фрезерні багатофункціональні верстати. Таке обладнання потрібно для виконання вузькоспеціалізованих функцій. На верстаті можна повністю виготовити необхідну деталь. У його операції входять свердління, нарізання різьби, розточування, шліфування і фрезерування.
  • Горизонтальні двошпиндельні верстати. Високоточна техніка, яка ефективно проводить обробку деталі двома елементами обертання. Це дозволяє за одну установку створити виріб високої складності.
  • Токарні оброблювальні центри. Застосовуються для обробки торцевих, конічних, циліндричних поверхонь на деталях. Роботи, що виконуються – зенкерование, розгортання, точіння, свердління, підрізування.
  • Токарні оброблювальні центри з двома револьверами. Такий пристрій верстата дає можливість одночасної чорнової і чистової обробки заготовки.
  • Горизонтальні токарні центри з направляючими ковзання. Пристрій машини забезпечує високу ступінь жорсткості при різних режимах обробки деталі.

Це не всі види горизонтальних токарних верстатів з ЧПУ. Існують варіанти з похилою або плоскою станиною, універсальні або спеціалізовані машини. Моделі створюються для певного типу виробництва, їх різноманіття дозволяє вибрати відповідний тип.