Головна Цікаво Подаруйте собі радість бачити

Подаруйте собі радість бачити

414
0

Ваш діагноз – катаракта? Тоді саме час подумати, як її позбутися. Всупереч міфам, помутніння – це незворотна зміна протеїнів кришталика, його прозорість неможливо відновити ані краплями, ані дієтами, ані спеціальним масажем, ані різноманітними народними методами. Єдиною можливістю раз і назавжди позбутися катаракти є мікрохірургічна операція.  Сучасні технології забезпечують високу ефективність оперативного лікування катаракти – зір практично повністю відновлюється.

Ще з 2011 року у соматичному відділенні Жовківської  ЦРЛ використовують досягнення сучасної науки, що повертають пацієнтам радість бачити світ.  Те, що відбувається в операційній, вражає. Застосування апарата американської фірми «Alcon» дає можливість замінити кришталик ока на м’яку однокомпонентну інтраокулярну лінзу. Відбувається це цілком безболісно, під місцевою анестезією, за допомогою ультразвуку.

Вимірювання очного тиску, огляд очного дна та зору з корекцією, анамнестичні дані сукупно дають загальну картину стану зору пацієнта. Раз у тиждень зі Львова приїжджає хірург вищої категорії, завідувач очного відділення обласного офтальмологічного травматологічного центру лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова Мар’ян Миколайович Сарахман, який проводить операції.

Прооперований пацієнт вже за два-три дні може іти додому. У післяопераційний період, який триває до місяця, він має дотримуватися рекомендацій лікаря та приймати призначені медикаменти. У такому випадку можна гарантувати гостроту зору до 100%.

«Відколи запроваджено нововведення, здійснено понад шістсот п’ятдесят  успішних операцій, — розповідає лікар-офтальмолог Андрій Горбань (на світлині). — Ми щиро радіємо за наших пацієнтів, до яких повернулася радість бачити світ».

Враженнями від перебування в соматичному відділенні Жовківської ЦРЛ діляться самі пацієнти.  Емоції переповнюють Миколу Володимировича Годованського, 73-річного мешканця району: “Думав, що так доведеться доживати віку, а тут світ – у нових барвах. Дякувати Богу й лікарям, у яких – золоті руки!”

Настя ВІГУРИЦЬКА.