Головна Цікаво Поршень – це основна складова циліндро-поршневої групи

Поршень – це основна складова циліндро-поршневої групи

524
0

Поршень – це основна складова циліндро-поршневої групи. Являє собою деталь циліндричної форми, за допомогою якої реалізується термодинамічний процес двигуна. Дана деталь виконує кілька функцій:

перетворює зміни тиску газу в механічну роботу;
сприяє щільності контуру горіння;
організовує теплоотведеніе від камери згоряння.

Оскільки даний вузол в процесі експлуатації відчуває серйозні випробування, не кожен матеріал підходить для створення блоку. По-перше, композит повинен бути стійкий до механічного впливу. По-друге, матеріал не може бути схильний до корозії. По-третє, важливо, щоб вузол мав достатню теплопровідність. Названим вимогам відповідають сірі чавуни, алюміній і стали.

Залежно від методу виготовлення, поршні діляться на 2 види:

литі;
ковані.

У першому випадку деталі отримують шляхом лиття під тиском. Ковані штампуються зі сплаву алюмінію з домішкою кремнію (15%). Завдяки цьому поршень набуває міцність, а ступінь розширення під впливом робочих температур знижується.

Виникла необхідність замінити поршень? Тут https://autodoc.ua/category/porshen-id134-3 ви зможете знайти те що шукали. У интенет-магазині автозапчастин Аutodoc ви знайдете якісні оригінальні деталі і їх сертифіковані аналоги для свого автомобіля.

конструкція

Поршень складається з 3-х важливих деталей:

головка – ключова поверхню, утворює камеру згоряння (в тандемі зі стінками гільзи);
ущільнююча частина – необхідна для монтажу компресійних і маслос’емних кілець, які запобігають прорив робочих газів і вихід мастила назовні;
спідниця – це, по суті, напрямна, яка не дозволяє поршню міняти позицію. Завдяки ній вузол зафіксований і здійснює зворотно-поступальні рухи.

різновиди

Розрізняють декілька категорій поршнів для автомобільних двигунів:

Цілісні.
Складові.

Перші виконуються в ході лиття, а по завершенні піддаються механічній обробці. Під час виготовлення з металу формується заготовка, якій фахівці надають загальну форму деталі. Після на спеціальному металообробне верстаті створюються робочі поверхні, поглиблення, відбувається нарізка канавок під кільця.

Складові поршні відрізняються тим, що в них головка і спідниця розділені. В єдину деталь вони збираються, коли відбувається монтаж на двигун. А щоб поршень з’єднався з шатуном, є спеціальні вушка.

Якщо говорити про те, які деталі більш довговічні, то все залежить від інтенсивності експлуатації і уваги автомобіліста до свого ТЗ. Серед очевидних переваг цільних – довговічність. Складові дозволяють комбінувати матеріали виготовлення, завдяки чому підвищуються експлуатаційні властивості вузла.