Головна Цікаво Радонові ванни – яка користь від них

Радонові ванни – яка користь від них

174
0

Більшості людей радон відомий як інертний газ без кольору і запаху. Крім цього, його відносять до групи радіоактивних речовин, що говорить про те, що речовина не є безпечним для здоров’я людини. Проте, малі концентрації радону можуть використовуватися для лікування, але, тільки якщо терапію призначав лікар.

Як тільки елемент був відкритий на початку двадцятого століття, він відразу викликав інтерес з боку вчених різних галузей. Його вплив на організм вивчалася неодноразово, тому, лікарям вдалося підібрати найбільш оптимальні дози речовини, користь від яких максимальна, а шкода – мінімальна. Ви можете самі переконатися в ефективності терапії, знайшовши в пошуковій санаторії Хмільника, наприклад – санаторій Березовий гай.

Вже в 1920 році було відомо, що радон дуже ефективний для лікування багатьох хвороб, які важко лікувати іншими, досить ефективними методами. Це імунні захворювання, варикоз, проблеми з нервовою системою і опорно-руховим апаратом. Інша користь радону для людини полягає в тому, що він може діяти заспокійливо, розслаблююче і допомагає позбутися зайвих кілограмів. Не менш важливим позитивним ефектом радону є зняття болей, в тому числі і жіночих, під час клімаксу.

Ви можете подумати, що це універсальний засіб від усіх хвороб, тим не менш, він може приносити і шкоду. Як виявилося, цей «корисний» газ при частому застосуванні та перевищенні дози може сприяти розвитку раку легенів. Потрапляючи в організм, радон починає розкладатися і осідати в легенях, тим самим опромінюючи їх радіацією різного виду.

Крім цього, шкоду від радонового випромінювання можна отримати не тільки в процесі проведення терапії, але, і в процесі роботи з будівельними матеріалами, або опромінитися в природних умовах, якщо житловий будинок побудований в зоні ризику.

Методи лікування радоном

Користь радонові ванни приносять в медицині – використовується досить багато методів лікування радоном, проте, найбільш популярним серед них є радонові ванни. Ця процедура дозволяє повністю впливати на організм і боротися відразу з декількома захворюваннями. Користь таких ванн незаперечна. Як правило, лікарі призначають цілий курс, який доповнюється іншими процедурами, наприклад грязелікування, масаж і багато іншого. Як правило, кількість процедур складає від 12 до 15, в залежності від типу і характеру захворювання. Температура ванни становить близько 36 градусів, тривалість – від 10 до 20 хвилин.

Такі процедури призначаються людям, які мають проблеми з тиском, так як інші методи можуть принести шкоду серцево-судинній системі. Люди похилого віку, які мають болю в суглобах можуть запросто застосовувати радонові ванни для лікування і не переживати про те, що потім їм доведеться лікувати ще й тиск.

Радонотерапія – чудова альтернатива медикаментозному лікуванню.

Кромі радонових ванн, відомі й інші методи лікування, користь яких також дуже велика. це:

  • питне лікування, яке використовується для боротьби із захворюваннями травної системою і «жіночими» захворюваннями;
  • повітряні ванни, для лікування дихальних шляхів;
  • збагачені радоном масла, застосовувані для лікування опорно-рухового апарату;
  • радонові коробочки – унікальний спосіб лікування, який використовується, як правило, на курортах. Таку терапію можна призначати тільки особам, які досягли 18 років під пильним наглядом лікаря.

Не залежно від різноманітності методів, радонові ванни є найбільш поширеними і ефективними.