Головна Цікаво Різновиди соковижималок

Різновиди соковижималок

262
0
Стакан соковижималки
Стакан соковижималки

Соковижималки – це зручний і воістину незамінний кухонний девайс, що дозволяє при мінімумі витрат праці приготувати смачні фреші з будь-яких фруктів або овочів. Такий пристрій є в кожному будинку, ресторані або кафе. У продажу ці агрегати представлені різними видами. Відповідно до типу пристрою слід вибирати і запчастини для соковижималки. Різні види агрегатів істотно відрізняються по конструкції. Тому деталі для одних типів пристроїв не підійдуть до інших. Щоб зрозуміти різницю, слід ознайомитися з основними видами соковижималок.
важливі відмінності

В першу чергу соковижималки відрізняються за принципом управління

У продажу є моделі двох типів: механічні і електричні. Перші приводяться в дію вручну. Такі пристрої оснащені шнеком і працюють за принципом м’ясорубки. Використовують їх в домашніх умовах для виготовлення овочевих морсів, зокрема, з томатів. Пристрій таких агрегатів просте, основними деталями є насадки-решітки, шнек і подрібнювач. Однак великою продуктивністю ці пристосування похвалитися не можуть. Електричні обладнані мотором. Вони бувають побутового та промислового призначення. Такі агрегати підходять для переробки фруктів і овочів різної твердості. Вони більш продуктивні, однак для своєї роботи вимагають живлення від мережі.

Крім того, соковижималки відрізняються ще по ряду параметрів:

  • принцип роботи;
  • застосування;
  • особливості призначення.

Варто розглянути докладніше характеристики різних агрегатів.
Відмінності за особливостями роботи

Класифікація за першим пунктом обумовлена ​​способом вичавки. За цим параметром пристрою ділять на відцентрові і шнекові. Перші ще називають роторними, вони характеризуються вертикальною установкою. Вони оснащені кошиком у вигляді сітки і теркою привід в корпусі знизу обертає центрифугу, чому завантажені інгредієнти швидко розбиваються об сітку і тертку, виділяється сік.

Шнекові моделі найчастіше з горизонтальною установкою. Бувають ручними і електричними, з 1 або 2 гвинтовими елементами (у другому випадку обертаються в різному напрямку). Шнек в конструкції подрібнює і видавлює сік з овочів або фруктів. Такі установки працюють повільніше, виробляють більш концентрований продукт. Саме вони підходять для виготовлення соку з м’якоттю.

Відмінності по областям використання

Згідно з цим параметром агрегати розрізняють на побутові, професійні та промислові. Перші можна зустріти на будь-який домашній кухні. Вони розраховані на часте застосування, характеризуються невеликою продуктивністю. Для професійних властиві висока швидкість і потужність. Такі установки використовують в закладах громадського харчування, так як вони дозволяють переробляти інгредієнти в великих кількостях.

Промислові – це габаритні установки, що використовуються в якості обладнання в цехах з виробництва соків. Характеризуються універсальністю в застосуванні і високою продуктивністю.
Відмінності за призначенням

Здебільшого побутові пристрої призначені для переробки цитрусових, кісточкових або твердих плодів. За цим параметром відрізняються і основні комплектуючі – насадки для видавлювання. Визначити потрібну запчастину можна за специфічним дизайну і опису.