Головна Цікаво Робота в Латвії для українців – що потрібно знати

Робота в Латвії для українців – що потрібно знати

79
0

Як поїхати в Латвію на роботу?

Останнім часом для українців загорілося зелене світло щодо роботи закордоном, і Латвія тому яскравий доказ. Наші земляки постійно моніторять вакансії в Латвії для чоловіків. Багато хто їде в цю країну на півроку або на рік, щоб підвищити свій матеріальний добробут. Поряд з Польщею і Словаччиною це держава обіцяє працівникам непогані заробітки. Що потрібно, щоб поїхати працювати в Латвію?
Оформлення візи

Варто відзначити, що дана держава не відрізняється великими відмовами у видачі віз (як наприклад, Бельгія), тому оформити необхідний документ не складе особливих труднощів. Для того, щоб отримати паперу, необхідно виконати наступні дії:

  • Укласти трудовий договір або отримати офіційне запрошення від латиша. При цьому в трудовому договорі має бути вказана заробітна плата людини, його майбутня посада, а також термін, на який він приймається на роботу. При наявності трудового договору досить нескладно оформляється робоча віза в Латвію. У Дніпрі візовий центр зможе оформити документ буквально за два тижні.
  • Зібрати паперу для отримання офіційного документа. У список таких паперів в обов’язковому порядку входять: закордонний паспорт, кілька фото 3х4, розрахунковий рахунок в банку (необхідно, щоб на ньому була певна сума в євро), медична страховка, квитанція про оплату візового збору. Розмір такого збору необхідно уточнювати конкретно за місцем в посольстві.

Варто відзначити, що вартість оформлення документа буде залежати від його терміновості. Якщо просто стати в чергу і оформляти поетапно, як того вимагає посольство, то буде коштувати процедура 66 євро. Якщо скористатися послугами візових центрів, то буде дорожче. Однак деякі центри під свята можуть робити знижки, тому потрібно регулярно за цим стежити.

Ризики не отримати візу

Іноді посольство може відмовити в отриманні документа. Це може відбуватися з таких причин:

  • Недостовірна інформація в паперах.
  • Відсутність штампів віз інших країн в закордонному паспорті. Такий паспорт виглядає підозріло і його в посольстві перевірять кілька разів.
  • Відсутність медичної страховки. Вона обов’язково повинна входити в пакет документів, які збираєте, а інакше латиші відмовлять у візі.
  • Знята бронь в готелі. Якщо перед отриманням візи в останній момент людина знімає бронь в готелі, то консульство може відмовити у видачі роздільною паперу. На жаль, вже досить багато українців попалися на цей неприємний момент.

Робіть все по інструкції консульства і у вас вийде отримати візу в Латвію.