Головна Цікаво Ручні талі. Призначення, види і особливості вибору

Ручні талі. Призначення, види і особливості вибору

617
0

Серед усіх засобів малої механізації талі ручні ланцюгові займають почесне місце, як найбільш затребувані на українському ринку вантажопідйомні пристрої. Це пов’язано з практичністю і широкою сферою застосування талей:

  • будівельна галузь;
  • промисловість;
  • виробництво;
  • ремонт та монтаж;
  • сільське господарство;
  • приватні потреби (наприклад, заміна мотора авто).

Ручні ланцюгові талі незамінні для монтажно-будівельних робіт, завдяки мобільності, компактності і зручності в застосуванні.

Основні різновиди ланцюгових талів:

1. Шестеренні – це компактні і надійні в експлуатації пристрою. Оснащуються ланцюговим ручним приводом, що складається з передавального шестерневого механізму і замкнутого відрізка приводний і тягового ланцюга з гаком, на який навішується вантаж. Для можливості збільшення висоти підйому можна замінити приводний ланцюг більшої довжини.

2. Підоймові – відрізняються елементом приводу. Замість приводний ланцюга, вантаж піднімається / опускається за допомогою зворотно-поступальних рухів рукоятки. Тяговий ланцюг через приводні зубчасті шестерні здатна піднімати вантажі, по масі перевершують фізичні можливості оператора. Таль типу важеля особливо затребувана під час опускання вантажів в колодязі, підвали, на нижні поверхи і при роботі в обмеженому просторі.

Важливо! Ручні талі – це статичні пристрою, зручні при стаціонарних роботах. Щоб зробити талі мобільними, і таким чином, розширити функціональність обладнання, рекомендуємо разом з талью придбати спеціальну каретку, що дозволить не тільки піднімати, але і переміщати в горизонтальному положенні вантажі. Каретка підвішується і переміщається по балках або монорейки.

Як вибрати таль?

Вибираючи ручні талі, покупець звертає увагу на ціну пристрою і його безпеку. Крім вартості обладнання, важливо враховувати наступні фактори:

Вантажопідйомність це дуже важливий параметр, який підбирається в залежності від маси вантажів, що піднімаються. Правильно підібрана таль за вантажопідйомністю – запорука безпеки для працівників і довговічності експлуатації засоби малої механізації.

Висота підйому вантажу – визначається довжиною приводний ланцюга. Стандартна довжина ланцюга 90% всіх ручних талей становить 3 метри, але також може бути будь-який, в залежності від специфіки вантажопідйомних робіт.
Виробник продукції. Виробництвом ручних талей займаються по всьому світу (Китай, Великобританія, Фінляндія, США). Оптимальним параметром у виборі талі певного виробника є популярність компанії і співвідношення ціна / якість.