Головна Цікаво Що таке страхування відповідальності і для чого необхідна така страховка

Що таке страхування відповідальності і для чого необхідна така страховка

70
0

Страхування відповідальності – надійний спосіб захистити майнові права. Нотаріуси, орендарі, власники зброї, а також широке коло приватних підприємців укладають договори страхування відповідальності. Це дозволяє отримати три переваги:

Звести до мінімуму матеріальні втрати під час ведення бізнесу або індивідуальної професійної діяльності.

Додати впевненості в прийнятті рішень і щоденній роботі.

Планувати роботу з урахуванням максимального використання фінансових ресурсів для розширення бізнесу.

Тут можна дізнатися про умови та способи страхування, розцінки і видах договорів.

Як працює страхування відповідальності

Договору страхування відповідальності – це один з видів страхування, визначених Цивільним кодексом України. Законодавство говорить, що цей різновид передбачає виплату компенсацій через завданих збитків.

Страхова компанія ліцензується державою – кожен вид страхової діяльності підтверджується окремою ліцензією. До роботи страховиків висуваються жорсткі вимоги щодо фінансової та юридичної стійкості підприємства.

Компенсація може бути виплачена при настанні страхового випадку. Застрахований зможе виплатити необхідні гроші для компенсації збитку. Таке рішення приймається страховиком у рамках закону і умов договору.

Пожежа або порив води в орендованому офісі, неякісне виконання послуг, ненавмисні дії, які призвели до матеріальних витрат замовника. Всі ці та багато інших ситуації можуть трапитися в практичній діяльності комерсантів та фахівців. Серед груп ризику:

  • орендарі комерційних приміщень;
  • нотаріуси та нотаріальні фірми;
  • митні брокери.

Як використовують цю форму страхування

Форми страхування можуть бути дуже різними. Вони залежать від конкретних обставин і умов ведення справи. Наприклад, орендар комерційного приміщення може страхувати відповідальність перед покупцями, як третіми особами і окремо – відповідальність перед орендодавцем. В останньому випадку компенсаційні виплати дозволять відновити завдані збитки тим, хто має таке місце комерсанту.

Серед громадян, яким необхідно страхування перед третіми особами – власники зброї і власник деяких порід собак, водії і пасажири транспортних засобів. Останні оформляють страховку від нещасних випадків на транспорті.

Спеціальні норми законодавства вимагають укладання страхових договорів відповідальності фахівцями ветеринарних служб, лікарями і медсестрами, туристичними компаніями і в інших видах професійної діяльності.