Головна Цікаво Секрети здоров’я жінки

Секрети здоров’я жінки

125
0

Це новий "кодекс здоров`я жінки", деякі позиції якого можуть здатися навіть дещо парадоксальними…  Учені постійно вражають нас новими відкриттями і рекомендаціями, як підтримувати своє здоров`я. І ось — основні правила, яких, згідно з думками медиків, повинна дотримуватися кожна жінка.

Не будь чистьохою
Гігієна — річ, звичайно, важлива. Недотримання таких простих правил, як, наприклад, миття рук перед їжею, може стати причиною серйозних інфекційних захворювань. Проте надмірна охайність теж не найкращий шлях до ідеального здоров`я. Згідно з дослідженнями британських медиків, жінки, що користуються спеціальними антибактеріальними засобами замість звичайного мила, хворіють частіше за інших. Тому що сильні антисептики, навіть при виключно зовнішньому застосуванні, можуть порушити природний бактеріальний баланс вашого тіла: слабші, але корисніші для нас бактерії, загинуть, а сильні патогени, навпаки, виживуть і почнуть розмножуватися.

Оберігайся
Багато гінекологів сходяться на думці, що оральна контрацепція, тобто прийом пігулок, — кращий спосіб захисту від небажаної вагітності. А недавно учені відкрили, що прийом цих засобів ще й зміцнює жіноче здоров`я. А саме зменшує ризик захворювання на рак яєчників на 20%, причому аж на 30 (!) років після курсу прийому.

Пий чорний чай…
Думаєте, найкорисніший в світі чай — зелений? Американські дослідники виявили, що саме чорний чай заважає розмножуватися бактеріям, що створюють зубний наліт. Більш того, він захищає і ваше серце. Згідно з даними дослідників, бактерійне зараження ротової порожнини спричиняє утворення мікротромбів у судинах, що надалі може призвести до інфаркту. Речовини, що містяться у чорному чаї, перешкоджають цьому процесу.

Не пий колу…
П`єте тільки дієтичну колу і спите спокійно? Дослідження показали, що практично всі напої такого типу містять підсилювач смаку —  фосфорну кислоту (на етикетці позначена як Е338).  Цей елемент здатний у буквальному розумінні вимивати кальцій з вашого тіла, тим самим зменшуючи кісткову масу

… і алкоголь.
Деякі наркологи стверджують, що в малих дозах алкоголь навіть корисний. Проте онкологи з ними не згодні. Останні дослідження показали, що навіть крапля спирту збільшує ризик раку будь-якого типу. А червоне вино, розхвалене дієтологами, сприяє розвитку раку молочної залози.

Не худни
«Дослідження мільйона жінок», проведене в Британії, показало, що жінки з ІМТ (індекс маси тіла), нижчим  за 18,5, часто мають труднощі із зачаттям і більш схильні до остеопорозу. А середня оптимальна вага для жінки близько 30 років і старшої становить 63-65 кг (при зрості 165 см). Тобто ідеальний ІМТ дорівнює приблизно 24. Не знаєте свій? Обчислити його дуже легко. Розділіть свою вагу в кілограмах на ріст в метрах, узятий в квадраті. Наприклад: 70 (кг) : 1,7х1,7 (м) = 24,2.

Бійся гормонів
Після менопаузи кількість гормонів у жіночому організмі різко падає, що часто призводить до розвитку таких захворювань, як остеопороз, виразка, рак кишечника і різних серцево-судинних порушень. Тому багатьом своїм пацієнткам лікарі радять гормональну терапію. Проте поєднання деяких гормонів — наприклад, естрогену і прогестогену похитне ваше здоров`я, вважають дослідники. Наприклад, саме такий коктейль сприяє розвитку раку молочної залози і збільшує ризик раку яєчників.

Не пали
Ця порада, загалом, могла б залишитися без коментарів. Додамо тільки, що, згідно з останніми медичними новинами, жінки, що палять, у 2 рази частіше хворіють на рак шийки матки.

Хочеш дітей — ходи в солярій
Найпоширенішою причиною жіночого безпліддя вважається полікістоз яєчника й інші стани, що пригнічують овуляцію. Більшість жінок з такими проблемами відчувають нестачу вітаміну D.  Своєю чергою, дослідження Йєльського університету показало, що курс лікування вітаміном D зменшує ризик розвитку полікістозу на 93-99 %. Проте головним джерелом цього вітаміну, як і раніше, залишається сонячне світло. Якщо ви боїтеся раку шкіри, засмагати не обов`язково — просто більше гуляйте і проводьте на сонці хоча би 20 хвилин в добу.

Обережніше з пігулками
Вітамін D — це, як ми з`ясували, добре, але перед черговою сонячною ванною краще перебрати в голові, які пігулки ви приймали останнім часом. Деякі ліки підвищують чутливість шкіри і, відповідно, роблять вас більш уразливими для раку і опіків, а значить вам доведеться або почекати із засмагою, або ретельніше намазатися захисним кремом. У групі ризику — антибіотики, ліки від гіпертонії, засоби для пониження холестерину, деякі протизаплідні,  нестероїдні протизапальні (зокрема ібупрофен) і навіть деякі креми від вугрів.

Їж банани
Згідно з даними міжнародного товариства психічного здоров`я, кожна четверта жінка середнього віку страждає депресією або яким-небудь іншим розладом. Одна з причин — недолік амінокислоти триптофану, єдиним джерелом якої є їжа. Зокрема м`ясо індички, сир, сливи і банани.

Народи двох до 30-ти
Сенс цієї поради не в тому, щоб встигнути за так званим «біологічним годинником», з боєм якого нібито зменшується можливість жінки стати матір`ю. Виявляється, пологи між 20-ти і 30-ти, а також грудне годування, зменшують ризик раку грудей. А дослідження шведських учених показало, що матері, які годують грудьми, схильні до розвитку ревматоїдного артриту на 50 % менше за інших.

Візьмися за гантелі
За статистикою, близько 70 % жінок хоч би раз у житті страждали від тривалих болів у спині в області попереку. Вирішити цю проблему можуть регулярні силові тренування, які зміцнять м`язи корпусу, зокрема звичайне підняття гантелів. До речі, ці ж вправи допоможуть вам зробити своє черевце пласкішим, так що разом зі здоров`ям ви одержите і струнку фігуру.

Стеж за шлунком
Звичайне здуття живота може бути симптомом раку яєчників, який, до того як його діагностували, встиг дати метастази на травний тракт. Тому навіть на такі, здавалося б, незначні і скороминущі проблеми варто звертати найпильнішу увагу. Регулярне здуття спостерігалося у 86 % пацієнток, у яких лікарі виявили це онкологічне захворювання. Крім того, постійний дискомфорт у шлунку може вказувати на так званий синдром роздратованого кишечника. Точні причини цього захворювання невідомі, але прояви — украй неприємні. Аж до різких болів і підвищеного газоутворення. Іноді лікування синдрому вимагає навіть оперативного втручання.

Не нехтуй інтимом
Регулярний інтим здатний в буквальному розумінні омолодити жінку. 200 оргазмів у рік — і ви виглядатимете приблизно на 6 років молодшою за свій вік, кажуть американські лікарі. Крім того, фізична близькість є природним засобом для підняття імунітету.

Детальніше читайте на УНІАН:
http://health.unian.ua/country/206500-16-sekretiv-zdorovya-jinki.html.
За матеріалами з Інтернету.