Головна Цікаво Збережені ялинки – на радість людям

Збережені ялинки – на радість людям

109
0

Наближаються такі довгоочікувані свята Нового року, Різдва Христового. А як же без ялинки? Історично склалося так, що на Україні з діда-прадіда Новий рік святкували із солом`яним дідухом, а ялинки почали використовувати примусово за Петра І. З цього часу кожного року, за офіційною статистикою, до новорічних свят в Україні вирубують мільйони молодих саджанців сосни, ялини та ялиці. Ще сотні тисяч дерев варварським чином позбавляються верхівки (зокрема схожої на молоде деревце). Такою кількістю рослин, за підрахунками природоохоронців, можна засадити сотні гектарів лісу щорічно.

У країнах Європи та світу вже відмовилися від використання живих ялинок, натомість використовують якісно зроблені штучні.

Також поширена технологія вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. Ялинку садять у грунт, а коли дерево трішки підросте – пересаджують у спеціальний контейнер, як у вазоні. До того ж люди після свят не викидають дерево, а можуть посадити у себе біля будинку чи на дачі. Запровадження такої технології допоможе виховувати у людей любов до природи. Використовують і новорічні ікебани. Після свят викинуті на смітник із рештками новорічних гірлянд ялинки завдають клопоту і комунальним службам. Прибирати викинуті дерева нелегко, а переробляти їх  ще не навчилися.

Із початком новорічних приготувань і сподівань на приємний передсвятковий настрій для працівників державної лісової охорони настає сезон відловлювання «ялинкових браконьєрів».

До проведення заходів із попередження порушень природоохоронного законодавства під час заготівлі новорічних ялинок залучені спеціалізовані формування лісокористувачів обласного управління лісового та мисливського господарства, підрозділи ГУНП у Львівській області та Держекоінспекції у Львівській області.

Рейдові групи перевірятимуть пункти реалізації ялинок, а на контрольних постах ДАІ проводитимуть перевірку транспортних засобів щодо законності перевезення хвойних дерев.

Порушників природоохоронного законодавства під час заготівлі новорічних ялинок, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, притягуватимуть до адмінвідповідальності, накладаючи штрафи: для фізичних осіб від 85 до 170 гривень, для посадових – від 119 до 204 грн.. Крім цього, за незаконну рубку хвойних дерев у лісових масивах нараховується шкода, завдана лісовому господарству. За кожне зрубане дерево доведеться заплатити близько 198 гривень.

Обов`язковим атрибутом зелених красунь є електронні бирки. Якщо ялинка без такої бирки, то була зрубана і продається незаконно. У ярлику міститиметься вся інформація про походження деревця. Перевірити походження можна, зайшовши на сайт http://yalinka.info

ДП «Жовківський лісгосп» реалізовує новорічні деревця породи сосна за ціною 36-84 грн., висотою 1-4 м. Запрошуємо до співпраці мешканців та організації.

Продаватимуть новорічні яли-нки за адресами: м. Жовква, вул. Лісна, 3 (контора лісгоспу), контори лісництв, с. В`язова – торговельний павільйон «Лісовичок».

За довідками звертатися за номером телелефону: (03252)-61-838.

Г. І. Мороз, інженер з охорони і захисту лісу ДП «Жовківський лісгосп».