Головна Цікаво На початку квітня на Жовківщині з’явилась нова газета «Рідний край»

На початку квітня на Жовківщині з’явилась нова газета «Рідний край»

68
0

Як анонсовано у першому номері видання, газета — про людей і для людей. Розповсюджують її безкоштовно у Жовкві та й в інших населених пунктах району.

На чотирьох кольорових сторінках «Рідного краю» висвітлюють актуальні питання сьогодення району. Журналісти порушили проблему бездоріжжя, до якої завжди прикута увага водіїв, і про яку ми уже неодноразово писали на шпальтах газети «Відродження». На сторінках друкованого видання приділена увага злободенним проблемам часу — подорожчанню комунальних послуг і продуктів харчування, оформленню субсидій, змінам у пенсійному законодавстві та ін. Окремі публікації приурочені пам’ятним датам і подіям. Насичена газета корисними порадами і кулінарними рецептами.

Правда, перший номер газети «Рідний край» вийшов дуже «засекреченим»: не вказано ані тиражу, ані замовника чи місця друкування. А от другий номер видання, який вийшов у світ 18 квітня 2015 року, уже пролив більше світла про друкований засіб масової інформації тиражем 3000 примірників. Зазначено, що це спецвипуск газети «Незалежність». Проте ознайомитись у пошуковій системі інтернету із таким періодичним виданням не вдалось, бо немає відомостей. А згідно з інформацією Української асоціації видавців періодичної преси, щотижневі газети з назвою «Рідний край» виходять у Чернівецькій, Полтавській, Дніпропетровській, Рівненській областях. Окрім того, деякі матеріали нового видання «Рідний край» дещо перегукуються із уже опублікованими на сторінках районної газети «Відродження».

Поки що «Рідний край» висвітлює проблемні питання сьогодення без політичних акцентів і забарвлень. А як буде далі, особливо напередодні проведення місцевих виборів, читачі дізнаються і зрозуміють згодом. У нашому районі виходила уже не одна газета, спроектована спеціально перед виборчими кампаніями. А згодом, після виборів, за такими виданнями і слід застиг. Відомо одне, що з нинішніми цінами на поліграфічні послуги і безкоштовною реалізацією газети, відсутністю реклами на сторінках — затрати на випуск одного номера, звісно, немалі.  Може, добродії-видавці прагнуть на шпальтах нового видання просто допомогти вирішити насущні проблеми мешканців району? Головне, що читачі мають вибір — що читати і кому довіряти.

Щодо нашої реакції — то «Далі буде».

Уляна ГОЛОВЕНЬКО.