Головна Цікаво У Жовківській школі відбулося свято доброти і милосердя

У Жовківській школі відбулося свято доброти і милосердя

133
0

Наповніть ваше серце добротою,

І випромінюйте і світло, і тепло,

Щоб всім, хто йтиме стежкою одною,

І тепло, й добре, й радісно було.

Милосердя, доброта. Ще з часів давньоруських благодійність була в традиціях нашого народу. Цілком закономірним і природнім вважалося допомогти знедоленому, нещасному, поділитися скибкою хліба, дати притулок бездомному, захистити старість і немічність, порятувати хворого чи каліку, заступитися за скривдженого.

Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердність, уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити в горі й біді — це в характері нашого народу.

Доброту й милосердя люди витворювали століттями. А все для того, щоб усім було легше жити, приємніше спілкуватися один з одним, щоб спілкування дарувало радість.

У районному Народному домі відбулося свято доброти і милосердя, приурочене Рокові Божого Милосердя, підготовлене працівниками районної бібліотеки та школярами 3-В класу Жовківської СШ № 2 (вчитель – Наталія Павелко). Метою заходу було навчити дітей розрізняти поняття «добро» та «зло», бути добросердечними та турботливими, проявляти вдячність, милосердя, любов і пошану.

На сцені — напис «Твори добро, бо ти людина», вислови учинків милосердя і доброти, святково одягнені учасники свята. У залі — батьки, вчителі, школярі школи, запрошені.

Розпочала свято Надія Хомишин (заступник директора у роботі з дітьми), яка звернулася до присутніх: «Повага, толерантність, співчуття, милосердя. Ми досить часто чуємо ці слова. А може, потрібно не лише чути й говорити, а й діяти? Сьогодні, зараз, в цю мить. Кожен прожитий день не повториться знов. Кожна нагода допомогти ближньому віддаляє нас від нас самих. Колись давно відомий український філософ, письменник Григорій Сковорода сказав: «З усіх утрат – утрата часу найтяжча». То, можливо, потрібно поспішати: раптом ми когось образили – і не вибачились; комусь не допомогли – а він так потребує нашої підтримки; когось просто не вислухали, а хтось хоче, щоб ми були з ним терплячіші. Давайте завжди будемо виявляти доброту і пам’ятати, що добро, милосердя творити треба щохвилини протягом всіх літ».

Продовжила розмову про доброту, милосердя вчитель Наталія Павелко: «Сьогодні ми поговоримо про дуже важливу річ, яка має бути постійно присутня в нашому житті. І тому сьогодні ми з дітьми 3-В класу пройдемо дорогою добра, милосердя. Дорогою, якою має пройти кожна людина. Ми хочемо, щоб діти добрими зростали, хай добре і чуйне серце усі вони мають…».

Далі сценою заволоділи діти. У своїх виступах вони говорили про добро, декламували вірші (Маркіян Правець, Юрій Вітик, Роман Коренчук), співали пісні, розказували прислів’я, пов’язані з поняттям добра. На святі гарно звучали пісні «Даруй добро» (виконували дівчатка класу), «Доброта», «Добрий день» (виконували всі), «Дощ умив усе довкола» (співали Олег Фаєр, Тарас Зеленюх), «На добро» (Ліліана Долінська, Орися Завадка, Христина Адамчук), «Щастя вам» (співали всі). А навчила їх співу вчитель музики Зоряна Лимич. Дуже майстерно зіграли сценку про Злу дівчинку і Доброту — Кароліна Пендак (Доброта), Орися Завадка (Зла дівчинка). Усмішку «Я чутливий» прочитала Софія Черняк. «Повчання дітям» князя Київської Русі Володимира Мономаха виголосив Іван Лапкевич. Закінчили свято діти молитвою до Матері Божої, яку зачитала Христина Адамчук.

Зі словами подяки за підготовлене свято звернулася до дітей інспектор з виховної роботи Жовківського районного відділу освіти Галина Васьків: «… хотілося, щоб після такого гарного свята кожен з вас став добрішим, кращим! Добро – дієве. Воно любить конкретні справи. Ростіть добрими, щирими, чуйними, веселими і справедливими…».

Зоряна ГУМНИЦЬКА.