Головна Цікаво Веб-портал електронних послуг — сервіси Пенсійного фонду без черг та витрат

Веб-портал електронних послуг — сервіси Пенсійного фонду без черг та витрат

148
0

Із метою покращення якості і оперативності обслуговування громадян, впровадження технологій електронного управління в соціальній сфері Пенсійний фонд України створив веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, який працює з 1 жовтня 2012 року.

Веб-портал забезпечує надання органами Фонду послуг в електронному вигляді відповідно до Положення про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України.

З часу запровадження веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України постійно вдосконалюється. Нині електронний ресурс дає можливість усім зацікавленим громадянам у режимі он-лайн вирішувати питання з мінімальною витратою часу, коштів, сил і постійно контролювати дані, які впливають на розмір пенсії, та переглядати діючу пенсійну справу.

Веб-портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально. Працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних.

Адреса веб-порталу: http://portal.pfu.gov.ua

Які послуги чи інформацію можна отримати на веб-порталі ПФУ?

У відкритому доступі (без реєстрації) на порталі надається багато корисної інформації:

  • законодавчі акти з питань пенсійного забезпечення;
  • бланки документів, інструкції щодо їх заповнення;
  • графіки прийому громадян керівництвом Пенсійного фонду Ук-раїни і територіальних органів;
  • адреси і телефони управлінь Фонду.

Вільний доступ до своєї персональної облікової картки кожен громадянин має після реєстрації на веб-порталі.

Застрахована особа має можливість бачити перелік страхувальників, які подавали за неї відомості до системи персоніфікованого обліку, а також відслідковувати, починаючи з 2000 року, по кожному зі страхувальників: суму заробітку за кожний місяць, з якого сплачено страхові внески, інформацію щодо страхового стажу та позначок про сплату страхових внесків.

Крім того,  в обліковій картці вказано відомості про спеціальний стаж (при його наявності) та відомості про стаж, який зараховується без сплати страхових внесків (БСВ).

Страхувальники (роботодавці), які зареєстровані на порталі, можуть отримувати виписки з даними про стан розрахунків із Пенсійним фондом України.

Пенсіонери-користувачі веб-порталу мають змогу, не виходячи з дому, отримати  відомості із власної пенсійної справи, зокрема:

– назва Закону України, згідно з яким  призначено пенсію;

– вид пенсії;

– сума призначеної пенсії, з урахуванням: надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством;

– дата закінчення виплати пенсії (для пенсій, призначених на певний строк).

Користувачі веб-порталу також мають можливість:

– подати запит для підготовки різних довідок у паперовому вигляді, що видаються Пенсійним фондом, і потім лише з’явитись для отримання готової довідки (Вам буде повідомлено час і місце, куди потрібно прийти);

– записатись на прийом до керівництва чи відповідальної особи і отримати відповідь з уточненням місця, дати та часу прийому;

– відправити звернення  до управління Фонду, на яке обов’язково прийде відповідь, адже фіксується електронною системою і перебуває на контролі.

Процедура реєстрації на веб-порталі — максимально спрощена.

Найбільш тривалим є етап особистого звернення до територіального органу Пенсійного фонду для оформлення заяви на реєстрацію. Це необхідно для виконання вимог щодо захисту персональних даних.

Отже, для реєстрації у якості користувача веб-порталу ПФУ Вам необхідно виконати наступні кроки:

  1. Потрібно прийти до територіального органу Пенсійного фонду та подати заяву (перелік органів ПФУ з їхніми адресами наведений на порталі). Фізичній особі потрібно мати при собі паспорт та ідентифікаційний код, юридичній — документ, що засвідчує належність до організації.

Внесені у заяву відомості перевіряються, вносяться до інформаційної системи Пенсійного фонду. Вам друкується розписка про одержання заяви, а також (важливо!!!) «реєстраційний код».

Цей код необхідний Вам для реєстрації на веб-порталі, отже зберігайте його в таємниці до моменту закінчення реєстрації!

  1. Зайшовши на веб-портал ПФУ в мережі Інтернет і вибравши пункт меню «Реєстрація на порталі», заповніть реєстраційну форму, вибравши логін і пароль.

Звертаємо Вашу увагу, що логін та пароль бажано вибирати такими, що не містять Ваших справжніх імен та прізвищ.

Виконання такої рекомендації підвищить рівень захисту Ваших персональних даних.

Під час реєстрації ідентифікація користувачів може здійснюватися за допомогою електронного цифрового підпису.

  1. На вказану Вами електронну адресу прийде лист, необхідний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження Ви отримаєте повідомлення з веб-порталу про успішне закінчення реєстрації і мож-ливість отримання послуг в електронному вигляді.

Реєстрація на веб-порталі здійснюється тільки один раз! Надалі доступ до електронних послуг, які передбачають персоналізований доступ (одержання виписок, надсилання запитів, скарг, запис на прийом тощо), здійснюється після авторизації на порталі («Вхід»).

Більш детальну інформацію про можливості веб-порталу можна отримати на Інтернет-ресурсах Пенсійного фонду, в головному управлінні Пенсійного фонду України у  Львівській області за адресою: вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79046 або в інших територіальних управліннях Фонду

Р. Б. Садовий,

головний спеціаліст відділу адміністрування,
супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів
та захисту інформації.