Головна Цікаво Вебінар – одна з форм вдосконалення викладання дисциплін гуманітарного циклу

Вебінар – одна з форм вдосконалення викладання дисциплін гуманітарного циклу

978
0

Однією з форм вдосконалення викладання дисциплін гуманітарного циклу є практика впровадження вебінарів в навчальний процес. Вебінар – це онлайн-семінар, лекція, курс, презентація, який організований за допомогою web-технологій в режимі прямої трансляції. Існує два типи вебінарів, а саме: вебінар-лекція та вебінар-семінар.

Вебінар-лекція

Читання лекцій здійснюється за допомогою презентацій. У заздалегідь підготовлених матеріалах по курсам гуманітарних дисциплін використовуються графіки, малюнки, фотографії, анімація, невеликі за обсягом тексти. Ті, що навчаються сприймають інформацію на слух і візуально. Поставити питання викладачеві можливо в режимі «чату» на https://naurok.com.ua/webinar або голосом, за допомогою мікрофона. На початку заходу викладач повинен сповістити, що на всі питання відповість після лекції. Хоча цей варіант позбавляє лектора можливості отримувати зворотний зв’язок від учасників.

Основні матеріали дисципліни розміщуються викладачем на навчальному порталі для ознайомлення:

– лекційні – повинні містити лише лаконічний виклад суті досліджуваного питання;

– коментування літературних джерел і сайтів, корисних при вивченні теми;

– чіткі інструкції, які повинні орієнтувати самостійну роботу над матеріалами, виконання всіх доданих завдань, проектів і по іншим формам навчальної роботи з даної теми.

Вебінар-семінар

На відміну від лекції, семінар тяжіє до синхронної форми навчальної роботи та реалізує технологію віртуального класу. Тема віртуального семінару повинна бути ретельно розроблена. Розробка теми полягає, перш за все, в підготовці системи проблемних питань, що мотивують до вивчення теми. Проблемні питання повинні сприяти стимулюванню самостійного критичного мислення слухачів, повинні бути орієнтовані на оцінку, аналіз причин або прогноз наслідків досліджуваних явищ.

На самому початку заходу необхідно пояснити слухачам, що їх питання, відповіді та коментарі необхідні. Далі слід вибирати, на які коментарі та питання варто реагувати та відволікатися, а на які – ні. Іноді в чаті починається плутанина і жваве спілкування учасників між собою. В обмеженому варіанті викладач може підтримати загальний настрій, але основний обов’язок ведучого вебінару – стежити за динамікою заходу та утримувати тему. Тому сміливо, але шанобливо слід припинити спроби учасників поспілкуватися між собою замість того, щоб слухати лектора. Так само важливо хоч якось, але реагувати на те, що відбувається в чаті, тому що цю інформацію бачать всі. Якщо не давати відповідь або не коментувати питання, яке не подобається, то можна втратити владу над аудиторією.

Під час вебінару-семінару викладач може використовувати різні види робіт:

– 10-15 хвилинні монологи, супроводжувані питаннями;

– тренінгові вправи;

– роботи, що виконуються на сайтах;

– спрямовані дискусії;

– розумові зусилля для вирішення поставленого завдання.

На сайті naurok.com.ua/webinar можна знайти широкий спектр безкоштовних вебінарів для вчителів. Актуальні розробки провідних фахівців в галузі педагогіки, дефектології, соціальної роботи, вимоги профстандартів, проблеми інклюзивної освіти, профорієнтація – це основні теми, за якими організовуються безкоштовні вебінари 2018/2019 навчального року.