Головна Цікаво Велич духу і провідницька передбачуваність

Велич духу і провідницька передбачуваність

98
0

Такими словами можна охарактеризувати сутність справжнього українського патріота, борця за волю нашої держави, щирого українця і великого чоловіка – полковника Євгена Коновальця.

Культурна пам’ять про наших героїв, геніїв визвольного руху минулого і сучасності є однією із важливих складових національної свідомості кожного українця. Під цікавим лейтмотивом «Лише здоровий спосіб життя та українська музика» (впродовж трьох днів)  17-19 червня вже вдесяте проходив всеукраїнський фестиваль у с.Зашкові цьогоріч і з нагоди ювілейної дати – 125-ї річниці від дня народження національного Героя українського народу Євгена Коновальця.

Упродовж трьох сонячних,  напрочуд теплих днів зашківська земля веселила, забавляла, дивувала гостей, які завітали на фестини. Наметовий табір на березі озера, сцена з великим портретом Є. Коновальця, навколо – зелені пагорби, дивовижної краси природа. Розважались усі розмаїто: одні варили куліш, інші досліджували зашківські ліси, декотрі гуртувалися в наметовому містечку за розмовами, дехто брав участь у різних змаганнях.

Цьогоріч молодіжний фестиваль у Зашкові – десятий ювілейний. У далекому 2006 році його розпочинали пластуни, нині він уже набрав найширшого масштабу серед культурно-патріотичних заходів в Україні. Про це свідчить багаточисельна присутність молоді з різних куточків нашої держави. Наметове містечко розкинулось на Співочому полі, у підніжжі гори Берекавиці та на берегах озера. Мальовничі краєвиди патріотичної Зашківської землі захоплювали учасників фестивалю, сприяли корисному духовно-культурному відпочинку. Ювілейні дати – 125 років від дня народження Євгена Коновальця та 10-річчя фестивалю – надихнули організаторів величавого мистецького дійства на особливу і зважену підготовку, великий перелік цікавих пізнавальних різноманітних заходів й атракцій.

Окремо варто наголосити на прокладеному шляху до фестивального поля. Попередні роки через вузький проїзд на дорозі створювалися затори. Цьогоріч від Зашкова до Завадова проклали нове асфальтне покриття. Будівельні роботи виконували працівники ПП «Рома». Тепер складається враження, що це не сільська дорога. Зручно було проїхати учасникам фестивалю, а комфорт і надалі відчуватимуть місцеві мешканці.

Полковник Є. Коновалець – символ українського державотворення та боротьби за свободу та незалежність, приклад харизматичного лідера. Його особисті якості – дисциплінованість, ідейність та практичність, інтелігентність, мудрість та освіченість, відповідальність та розважливість, стратегічне мислення і жертовність – приклад для наслідування сучасній людині. Саме досвід полковника  є основою виховання молоді. «У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю», — завжди актуальні слова Є. Коновальця підштовхують, найперше, до особистого розвитку. Тому, якщо кожен учасник фестивалю почерпне хоч якусь частинку повчань, а ще краще, коли прислухається до них, то нинішнє суспільсьво зміниться у кращу сторону.

Вітаючи учасників святкового дійства, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка наголосив, що Євген Коновалець – символ українського державотворення  та боротьби за Незалежність і Свободу України, нині є ще більш актуальним прикладом для молоді, яка захищає державу від московських окупантів на сході України. Його важливі якості – мудрість, відвага і рішучість згуртували українців колись, під його іменем ми гуртуємось і сьогодні.

Повчальні слова звучали у вітанні очільниці нашого району Надії Щур:

— Євген Коновалець — взірець і приклад для усіх нас. Тільки своєю працею, єдністю, добрим ставленням один до одного ми можемо підтверджувати ту славу, дух і жертву, яку поклав Полковник. У кожному нинішньому учаснику фестивалю є частина Коновальця  — а це доказ того, що все у нас буде добре!

Голова Жовківської районної ради Роман Горбань привітав чисельну молодіжну аудиторію, котра прибула у Жовківський край, на батьківщину славного героя Є. Коновальця. «Саме він заснував організацію, яка в
40-50-х роках минулого століття була провідною у захисті національних інтересів, і противилася московському режиму, з яким Україна бореться донині».

Депутат Верховної Ради Володимир Парасюк закликав у виступі до єднання, консолідації усіх патріотичних сил. Єдиними й ідейними ми можемо протистояти ворогові, творити майбутнє. До привітань долучилися народний депутат Дмитро Лінько, Андрій Корнат, Роман Брезіцький та інші. Фестиваль продовжили гурти «Друже, Музико», «Хмародери», «От Вінта», «Патріотичні», «Козак систем»,«Карбон», учасники художньої самодіяльності Жовківського району.

Присутні мали змогу не лише оглянути презентації, купити на згадку сувенір, а й взяти активну участь у різноманітних конкурсах і майстер-класах. Михайло Драбик – майстер ікон на дереві. На це собливе релігійне мистецтво його надихнуло народження сина, якому уже 2 рочки. Декупаж – техніка перенесення ікон на дерево. Одна робота займає приблизно три дні, тому й маленька іконка коштує 100-120 грн.

Мар'яна та Андрій Проці з м. Калуша Івано-Франківської обл. у Зашківському фестивалі беруть участь вперше і представляють декоративні вироби, виготовлені власними руками. Обидвоє закінчили інститут декоративно-прикладного мистецтва. Атмосферою й організацією фестивалю задоволені. Актори молодіжного театру «Мельдомена» (керівник Анна Матіщенко, актриса театру ім. М. Заньковецької) зі Львова завітали у Зашків вперше. Вистава Михайла Старицького «За двома зайцями» у їх виконанні зібрала чималу аудиторію глядачів. На основі кількох акторських студій засновано театр.

Корисні солодощі ручної роботи за авторськими рецептами представила Олеся Мак зі Львова. У солодкої майстрині появилися ідеї української серії цукерок «Лис Микита», «Івасик-телесик», «Лисичка-сестричка». Олеся надає майстер-класи з виготовлення солодощів.

Увагу привернула військова техніка Національної гвардії України. У її розпорядженні новітня розробка КРАЗ-раптор, МАЗ, БТР, які поїдуть у зону АТО. З моделями і загальними технічними показниками зацікавлених ознайомив представник прес-центру, майор Володимир Хаверко.

Тож знайти занняття до душі, чогось повчитися, запозичити, більше пізнати національних героїв, їх минуле і повчальне для нинішнього покоління міг кожен учасник фестивалю від малої дитини до поважного пана. Дозвілля провели корисно, духовно і пізнавально. Одночасно присутні могли переглянути фото- та відеопрезентації про життєвий шлях Євгена Коновальця, національно-визвольну боротьбу на великому екрані.

Р.S. Доречно відзначити, що цьогоріч організатори – Міністерство культури України, Міністерство молоді та спорту, Львівська ОДА, Львівська обласна рада, Львівська міська рада, Жовківська РДА, Жовківська районна рада та інші – дуже добре і виважено продумали програму фестивалю. Але є декілька моментів, які  оминули ведучі. У гарних словах на адресу організаторів не згадали керівника ПП «Рома», депутата обласної ради Романа Демчину, безпосереднього виконавця ремонтних робіт дороги Зашків-Завадів.

Не дочекалися діти розрекламованого катання на козацькій чайці «Гетьман». «Капітани» судна правили плату, бо так, за їх словами велів власник, а не всі мали гроші.

Уляна Лащівська, Зоряна Гумницька.