Головна Цікаво Водій, не перевищуй швидкість!

Водій, не перевищуй швидкість!

56
0

Швидка їзда дарує багатьом відчуття переваги, п’янить і захоплює, дозволяючи отримати шалений сплеск адреналіну в крові. Але нерідко така безпечність закінчується сумно, а іноді й трагічно.

Чимало водіїв, особливо досвідчених, прекрасно знають, що бувають випадки, коли від ДТП відділяють буквально частки секунди. Автомобіль, що рухається з певною швидкістю, не може миттєво зупинитися після натискання на педаль гальма. Чим вищим є темп їзди, тим більшою буде відстань до повного зупинення. Науковою мовою ця величина називається зупинний шлях, який складається з двох складових: часу реакції та гальмівного шляху.

Вважається, що час реакції – це відстань, яку автомобіль встиг проїхати відтоді, як водій помітив небезпеку до натискання на педаль гальма. Нормальний час реакції людини становить 0,5-1,5 секунди і він залежить від низки чинників: фізичного стану водія; його віку; дорожньої обстановки; водійського досвіду. Важливо врахувати – що вища швидкість руху, то більшою є відстань, пройдена автомобілем за час реакції.

Фахівці давно вирахували, що при середньому часі реакції в 1 с на швидкості в 60 км/год автомобіль встигає проїхати 17 м, тоді як при 80 км/год – 22 м, а при 100 км/год – цілих 28 м! А от гальмівний шлях автомобіля – це вже відстань, яку машина проїжджає з моменту початку гальмування до повного зупинення. Ця дистанція також залежить від певних чинників: стану покриття, його профіля; маси автомобіля; стану шин і гальм; наявності систем активної безпеки.

Враховуючи все вищезазначене, можна зробити цілком логічний висновок – «не жени!». Не перевищуйте швидкість руху! Адже такою безпечністю ви наражаєте на серйозні і часто незворотні неприємності не тільки себе, а й оточуючих.