Головна Цікаво Збройні Сили переходять на контрактну службу

Збройні Сили переходять на контрактну службу

97
0

29 жовтня закінчився останній призов юнаків на військову строкову службу. Наша розмова із комісаром  Жовківського районного військового комісаріату, підполковником Андрієм Володимировичем КуЗьмичевим.

– Андрію Володимировичу, скажіть, будь ласка, скільки хлопців призвано до лав Збройних Сил України від району?

– У нас є таке поняття як «підлягають призову». На обліку у військкоматі стоїть 1200 хлопців. Але зараз, восени, йдуть служити всього 60. Ви запитаєте, куди зникли решту? Це запитання риторичне. Якщо люди не знають, яка робота у військкоматі, як вона здійснюється, то вони можуть трактувати по-різному. Якщо в нас на обліку 1200 чоловік, то в середньому 400  з них отримали право на відтермінування тільки на навчання, але є ще інші обставини, згідно з якими надається відстрочка.

– Хто з юнаків може нею ско-ристатися?

– Тимчасово звільняються від служби рекрути, які вступили у вищі навчальні заклади. Вони нам приносять певні довідки про вступ – отримують право на відстрочку. Є й такі, що не отримали диплом про середню освіту – ми їх вже не призиваємо. Тепер юнак, що не закінчив 11 класів, не може служити. Ще є хлопці, які звільнені від служби за станом здоров’я. Це, звичайно, якщо є  серйозні захворювання – вони комісуються, а якщо нема – скеровуються на лікування. Процес реабілітації може тривати до року.

–  Сьогодні багато говорять про державну програму реформування Збройних Сил. У чому вона полягає?

– Так, є державна програма реформування Збройних Сил, яка затверджена Указом Президента. Основною вимогою цієї програми є те, що у 2017 році Збройні Сили України повинні бути укомплектовані контрактниками на 100 відсотків, тобто жодного солдата-строковика не повинно бути. Зараз зі Збройних Сил знімаються не притаманні для них завдання. Раніше казали, що хлопці підмітають, хлопці готують, в наряд по їдальні заступають, в караули – зараз такого немає. Солдати займаються лише бойовою підготовкою, питання забезпечення перекладаються на цивільні структури.

– Чи є частини, які комплектують- ся контрактниками в першу чергу?

– Це частини, які в найкоротші, стислі терміни повинні виконувати свої завдання за призначенням. У нас така частина, як приклад – 80-й аеромобільний полк. А також повітряні сили, авіація і протиповітряна оборона – вони, насамперед, укомплектовуються контрактниками.

– Скажіть, будь ласка, яку зарплатню отримує солдат-початківець?

– Із 1 вересня  військовослужбовець, за званням солдат, вже в перший рік служби отримає 2100 грн. Він ще не є навчений, але йому держава вже виплачує  гроші тільки за те, що він служить. У перспективі, до кінця 2014 року хлопці, які будуть служити за контрактом, отримуватимуть до 4000 грн. У Львові, у десантників, найнижчою заробітною платнею є 3500 грн., в АР Крим теж дуже велике грошове забезпечення. Я вважаю, що це нормальні кошти для хлопця, який ще майже нічого не вміє. Зрозуміло, що для того, щоб зацікавити хлопців у службі за контрактом, для них збільшено грошове забезпечення.

– А як щодо забезпечення житлом?

– Кожного цікавить – де я буду жити, де я буду їсти. На території військових частин зараз переобладнуються казарми, де колись жили солдати строкової служби, в гуртожитки. Гуртожитки є і сімейного типу, і  звичайні. У звичайному гуртожитку в кімнаті мешкають 2-3 людини. У гуртожитках сімейного типу можуть проживати військовослужбовці із сім’ями.

– Скільки років триває контракт?

– Перший контракт – 3  роки, другий – 5 років. Право на отримання житла в постійному користуванні настає після 10 років служби. Військовослужбовець може бути забезпеченим постійним житлом чи службовим.

– Коли завершується призов хлопців на строкову військову службу?

– Є наказ Міністра оборони, наказ Президента про останній призов юнаків на строкову військову службу в Збройні Сили України. Але в Збройні Сили України на даному етапі не входить Міністерство внутрішніх справ, Державна служба транспорту, Прикордонні війська, які на даний час не відмовляються від призову. Можливо, ми не будемо призивати хлопців у Збройні сили, а у внутрішні війська, служба транспорту наступний призов ще буде.

– Скільки хлопців вже зголосились на службу за контрактом?

– За останні півроку ми відправили 37 юнаків на військову службу за контрактом, які не проходили строкової служби, і  всі вони, окрім двох, служитимуть у м. Львові, у 80-му аеромобільному полку.

Ярина Демчина