Головна Цікаво Вибираємо меблі для вітальні: 7 ключових моментів

Вибираємо меблі для вітальні: 7 ключових моментів

449
0

Вітальня в квартирі – найважливіша кімната, де в першу чергу приймають гостей, де ми проводимоь сімейні та дружні посиденьки, можемо розслабитися і подивитися телевізор після важкого робочого тижня. Такі різноманітні функції вітальні пред’являють до неї масу вимог. Вона повинна стати не лише стильною і приємною на вигляд, так і максимально відповідати всім вимогам. Багато в чому затишок і комфорт залежать від того, наскільки правильно підібрані меблі для кімнати.

№1. Визначаємося із функціональністю

Перш ніж переступити до вибору гарнітуру, необхідно оприділитися, які ж функції може виконувати ваша вітальня, які в неї будуть пріоритетні завдання. Так, це може бути кімната, призначена виключно для посиденьок в колі сім’ї, перегляду фільмів, розмов і т. д., а також в якій часто будуть влаштовуватися свята, бенкети, куди часто будуть заглядати ваші друзі, сусіди і родичі. У деяких квартирах і будинках ця кімната може виконувати ще й функцію їдальні і навіть спальні, або ж поєднувати кілька з цих завдань. У всіх цих випадках підхід до вибору меблів може трохи відрізнятися, що обов’язково треба врахувати. Дуже великий вибір пропонують меблі Львів, тут ви можете придбати меблі для вітальні, спальні, кухні, передпокої та більше ніж 5000 товарів на будь – який смак і гаманець, а придбавши товар можете скористатися послугою доставки та складання меблів.

№2. Правильний колір

Вибір колірного оформлення для вітальні залежить виключно від смаку кожного з нас, тому, роблячи свій вибір, краще відштовхуватися від професіональних порад. Так, коли ви – володієте маленькою вітальнею, то краще віддати перевагу світлим тонам, які здатні трохи розширити кімнату і розмити її межі. В той час світлі меблі на тлі світлих стін створюють єдиний простір. Коли вітальня досить простора, то можна використовувати будь-які відтінки.

Коли хочеться надати вітальні затишку і теплоти, краще обрати теплі відтінки: помаранчевий, рожевий, жовтий, персиковий і т. д. Таке приміщення ідеально підійде для посиденьок в колі найближчих людей. Якщо ж вітальня для вас – це місце відпочинку і розслаблення, то можна використовувати холодні відтінки: світло-блакитний, світло-салатовий, сіруватий та інші.

№3. Стиль

Відразу ж варто визначитися і з вибраним стилем вітальні, оскільки від цього багато в чому залежить обстановка. Класика і модерн відрізняються абсолютно різними підходами до вибору меблі, матеріалів її виконання, різним декоративним прийомам. Може ви не наймаєте професійного дизайнера, а покладаєтеся на власні сили, то перед вибором кожного предмета краще ретельно вивчити основи обраного напрямку, ознайомитися з фото, порадами фахівців і т. д.

Власникам невеликих віталень краще звернути увагу на мінімалізм, хай-тек або модерн – стилі інтер’єру, котрий використовують той мінімум предметів, достатній для повної функціональності приміщення. Скромні, позбавлені зайвого декору, предмети меблів, що не віднімають багато місця і не захаращують простір.

№4. Враховуємо розміри

Виміряємо параметри приміщення. Занадто громіздкий диван чи стіл буде віднімати багато корисного місця, та й не завжди такі речі доречні.

Отже, коли ви продумали всі ці деталі, варто визначитися з розмірами дивану, стола, столика,  при цьому співвідносити їх з параметрами приміщення.

№5. Враховуємо форму кімнати

Коли вітальня зовсім маленька, то можна вибрати диван без підлокітників, щоб на ньому дозволено було сідати з будь-якого боку. Коли вітальня має дуже складну форму, тоді замість дивана в більшості випадків краще вибрати комплект крісел.

№6. Вибір м’яких диванів

Набір м’яких атрибутів – це важливий та неодмінний атрибут кожної вітальні. Зазвичай, його обирають у першу чергу, тому важливо бути гранично уважним і придбати потрібний за зовнішнім виглядом також набором функцій. М’які меблі повинні бути повною мірою функціональні, та при цьому не захаращувати прохід чи підхід до вікна.

Тому стандартна комплектація м’яких меблів не завжди доречна і зручна, адже два крісла можуть не вписуватися в задуманий інтер’єр. Можливо, вам допоможе варіант, коли два крісла замінюють одним двомісним диваном, який ви можете придбати на http://www.nova-market.com.ua/ і ставлять його під прямим кутом до першого дивану. Якщо в утвореному куточку поставити журнальний столик, то вийде чудове місце для відпочинку, розмов та чаювання.

Одним з найбільш цікавих варіантів вважається модульний диван: він складається з кількох самостійних частин, які можна поставити поруч, утворюючи величезний диван, а можна зробити з них невеликий диванчик і кілька крісел.

№7. Стінка VS стелаж

Сучасна вітальня не обходиться без стінки або стелажа, адже потрібно десь зберігати накопичені і необхідні в даному приміщенні речі. Раніше однозначним варіантом для вітальні була саме стінка: тоді це були громіздкі предмети меблів, які дуже сильно захаращували простір. Сьогодні стінки для вітальні стали більш мініатюрними і вишуканими, але ринок поповнився ще і стелажами. Вони виконують ті ж функції, дуже місткі, та завдяки відкритим полицям особливої конструкції не забирають простір та не роблять кімнату візуально менше. Коли стінки добре вписуються в класичний інтер’єр, то стелажі стали відмінним доповненням мінімалістичного інтер’єру і віталень, де намагаються всіма способами заощадити простір.

№8. Вибираємо журнальний столик
Журнальний столик – важливий атрибут вітальні, який служить не тільки для розташування на ньому всякої дрібниці, на зразок газет, журналів, дисків і пультів, але стає необхідним при чаюванні, наприклад. Середня висота цього предмета меблів – 50 см,  розмір може бути абсолютно різним, та матеріал виконання.

Для віталень в класичному стилі можна вибрати дерев’яний різьблений столик, можливо, навіть з кованими елементами.
Але от для приміщень в сучасному стилі, і так без зайвих квадратних метрів, краще вибрати інший варіант. Так, овальний або круглий скляний столик буде таким же функціональним, але при цьому як би розчинятися в просторі. Ще один непоганий варіант – стіл у вигляді куба, поверхня якого використовується за прямим призначенням, а обсяг стає ще одним місцем для зберігання. Якщо при цьому такий кубик виконаний з напівпрозорого пластику, то він підходить навіть для самої маленької вітальні.
Коли площа дозволяє, то можна вибрати будь-журнальний столик, тим більше, що в магазинах завжди є багато цікавих варіантів, часто дуже незвичайних, які здатні стати справжньою родзинкою будь-якого приміщення.

№9. Куди поставити телевізор?
Телевізор – така ж невід’ємна частина вітальні, як і диван або крісла. Він присутній в 99% віталень, причому часто його не вішають на стіну, а ставлять на тумбу. Тумба повинна відповідати розмірам вашого телевізора. Що ж стосується матеріалу і кольору, то відштовхуватися потрібно від обраного стилю: тумба може бути скляною, дерев’яною, з ДСП, МДФ та інших матеріалів. При цьому непогано, якщо там будуть відділення для зберігання дрібних предметів, щоб не розкидати їх по кімнаті, створюючи тим самим не дуже охайний вигляд вітальні. До речі, дуже непоганий варіант – тумби на коліщатках: їх при необхідності можна трохи зрушити, щоб зображення на екрані було добре видно всім присутнім.

№10. Інші предмети меблів
Сьогодні немає чітких правил щодо оформлення віталень, тому не можна точно сказати, які предмети повинні бути присутніми в даному приміщенні, а які – ні. Якщо ви надумали поєднати вітальню з їдальнею, то чому б і ні, але в цьому випадку знадобиться обідній стіл. Краще, якщо він буде овальний або круглий: справа навіть не в тому, що за ним буде міститися більше людей, а в тому, що він менш травмоопасен. Так, потрібно враховувати, що вітальня стає місцем для ігор і навіть танців, а щоб ні діти, ні дорослі не вдарилися об кут стола, його можна вибрати без кутів. Взагалі для вітальні відмінний варіант – це стіл-трансформер, який за непотрібністю зможе скластися і звільнити місце.

Цікавий сучасний тренд – використання барних стійок. Вони не забирають багато місця, дуже функціональні і дозволяють розділити вітальню на зони. Важливо, щоб поверхня барної стійки була стійка до різного роду пошкоджень, була міцною, а наявність відкидних стільниць – додатковий бонус. Барна стійка часто відокремлює вітальню від кухні і здатна стати навіть обіднім столом. Якщо ви зупиняєтеся на такому варіанті, то слід придбати і спеціальні високі стільці, вибір яких просто приголомшує: знайдеться варіант на будь-який смак і під будь-який інтер’єр.

№11. Аксесуари як необхідність
Взагалі мало яке приміщення буде виглядати затишним, обжитим, якщо в ньому немає декору, аксесуарів, прикрас. Їх розмір і характер підбирається знову-таки в залежності від власних уподобань та обраного стилю, а існує маса варіантів. Це можуть бути вироби, сувеніри з поїздок, вази, картини, фотографії, статуетки, свічки, ліхтарі, бра і торшери, акваріуми, штучні або живі квіти і т. д. Відмінний варіант, який поєднує в собі функціональність і красу, — це дзеркало. Воно особливо підійде для мініатюрних вітальнях, а ефект вражаючий, адже фактично можна подвоїти наявний простір хоча б візуально.

Вітальня – візитна картка вашої оселі, яка може мати безліч функцій. Від правильного вибору меблів для неї залежить функціональність, комфортність і затишок, і саме тому варто дуже ретельно продумати наявність і розташування кожного предмета: від дивана і телевізора до картини і лампи. Краще всього заздалегідь створити невелику схему або ж скористатися спеціальними програмами для дизайну інтер’єру, виміряти всі параметри, визначитися зі стилем і основними функціями, і тільки потім починати розглядати численні варіанти. Меблі повинна бути не лише вродливою зовнішньо, але і якісною, тому оцінювати кожен предмет доведеться по ряду факторів.