Головна Цікаво Види і технічні характеристики емалей

Види і технічні характеристики емалей

839
0

З величезного розмаїття і достатку оздоблювальних матеріалів найбільш доступним і легким в застосуванні є фарба. Простота і швидкість виконання фарбувальних робіт, а також захисні і декоративні властивості пофарбованої поверхні залежить від якості застосовуваного фарбувального складу. Дані характеристики мають емалі для металу, дерева, кераміки або бетону. Будь-яка людина, раніше стикалась з фарбувальними роботами, готувалась до цього заздалегідь і вибирала емалевий склад з урахуванням його прямого призначення, типу основи і індивідуальних якостей.

У спеціалізованому будівельному інтернет-магазині OxiDom можна купити якісні емалі за прийнятною ціною провідних виробників для будь-яких поверхонь та цілей. Ознайомитися з асортиментом фарбувальних складів і замовити продукт можна, перейшовши за посиланням: https://oxidom.com/otdelochnye-materialy/emali

Загальні характеристики емалей

Емалі – це суміші, які мають лакову основу, і містять високодисперсні пігментні розчини, різні наповнювачі у вигляді розчинників, пластифікаторів і матующих добавок. Після висихання емалевого покриття, пофарбовані поверхні набувають непрозору матову, глянсову або муарову плівку, яка надає ефективний захист від зовнішнього негативного впливу. Випускаються емалі з різною фактурою і кольором.

Особливості емалей, що відрізняють їх від інших різновидів фарбувальних складів:

  1. Фізичні та хімічні дослідження показують, що емалі є більш еластичними, твердими і міцними, в порівнянні з масляними або водоемульсійними фарбами.
  2. У разі великого вмісту синтетичних лаків і невеликої кількості наповнювачів в складі емалей, вони набувають підвищених декоративних якостей.
  3. Пофарбовані емаллю бетонні, металеві або дерев’яні поверхні мають високу стійкість до зношування, механічного й атмосферного впливу.
  4. Емалі мають досить велику кольорову палітру.
  5. Відмінна адгезія до основи і довговічність матеріалу.

Різновиди емалей для різних матеріалів

За змістом основних наповнювачів емалі поділяються на водні суспензії і склади з органічними розчинниками. До основних матеріалів, для фарбування яких застосовується емаль, є: дерево, метал, бетон і кераміка. Емалі для бетону, деревини та металу існують двох типів – для зовнішнього і внутрішнього фарбування. Розглянемо деякі характеристики основних видів емалевих складів, які найбільш часто зустрічаються на торгових будівельних майданчиках:

Емаль для дерева і металу

  • Алкідна емаль добре підходить для дерева і металу, особливо, для оцинкованих поверхонь, як усередині приміщень, так і зовні.
  • Продукт, що має гліфталеву і пентафталеву лакову основу, є найбільш популярним, завдяки своїм чудовим експлуатаційним характеристикам.
  • Склад розбавляється за допомогою органічних розчинників, має високу адгезію, за умови попереднього грунтування основи.
  • Легко наноситься, створюючи рівне і гладке покриття, та зберігаючи свої початкові властивості протягом тривалого періоду часу.

Емаль для підлоги

  • Завдяки високій стійкості, поліуретанова і акрилова емаль оптимально підходить для підлоги з бетону або дерева, в громадських місцях з підвищеною прохідністю.
  • Акрилова емаль є екологічним, нетоксичний і жароміцний матеріалом. Можна фарбувати металеві вироби опалювальних приладів і самих радіаторів.
  • У зв’язку з високою вартістю поліуретанової емалі, її застосовують в основному для поверхонь, які потребують максимальної витривалості. Навіть на необроблених і зволожених основах емаль має відмінну адгезію і надійно закріплюється. Рівномірно забарвлена ​​поверхня виходить щільною і стійкою до всіляких хімічних елементів і температурних перепадів.

Емаль для ванни

До цієї категорії входять такі склади:

  • Епоксидна емаль є найбільш дешевим методом реставрації, як залізної, так і чавунної ванни.
  • Акриловий склад набагато дорожче, але і міцніше, з ідеально рівним покриттям що не жовтіюче.
  • Керамічні емалі – це спреї, що забезпечують ідеальний глянець. Водостійкі швидковисихаючі склади застосовують для внутрішнього фарбування.