Головна Цікаво Випуск бісеру: основні особливості і лідери виробництва

Випуск бісеру: основні особливості і лідери виробництва

72
0

Ще тисячі років тому люди не мали гаджетів і не ходили в парки атракціонів. У людства існували інші способи для розваги. Зокрема, майстрині дуже любили займатися рукоділлям – вишивати, плести, в’язати. У музеях зібрані значні колекції робіт, що збереглися до наших днів. Дивно виглядає вишивка, в якій задіяні маленькі намистини. Такі кульки виготовлялися з особливою ретельністю, так як використовувалися для декорування нарядів знатних людей. Промахи і похибки, звичайно, не допускалися.

У сучасному суспільстві такі намистини називають бісером. Придбати його можна в магазині «Все для рукоділля» http://igolochka.com.ua/. Бісер – досить поширений матеріал, що дозволяє створювати справжні шедеври декоративного мистецтва. Різноманіття відтінків дає можливість передавати натуральність картини, чого не могли собі дозволити наші предки. Однак і стародавні технології створення намистин вражають сучасників.

Історія появи бісеру

Намистини з різних матеріалів відомі ще до появи великих древніх цивілізацій. Люди створювали цікаві прикраси з різноманітних насіння, шкаралупи горіхів, черепашок, а також з іклів, кігтів або кісток убитих тварин. Існувало повір’я, що такі аксесуари допоможуть захиститися від злих духів, зроблять тіло сильним, а душу мужньою. Причому віра в магічні сили бісеру та іншої атрибутики існує і до сьогоднішнього дня.

Історія намистин і самої техніки створення виробів пов’язана із стародавньою технологією формування маленьких кульок з глини, в яких робили дірочку для нитки. Гончарі обпалювали їх, після чого покривали спеціальною фарбою. Через якийсь час почався швидкий розвиток ремесел. З’являлися кульки, виготовлені з металу. З їх допомогою робили прикраси для одягу, формували талісмани. У деяких народів такі намистини служили розмінною монетою, а їх кількість говорило про статус людини.

Cучасне виробництво бісеру

У XXI столітті люди не втратили інтерес до бісероплетіння та вишивання. Тому сучасні виробники займаються розробками нових актуальних технологій. Сам процес автоматизований. Як матеріал найчастіше використовується скло. Однак бувають дерев’яні або пластикові намистини.

Досвідчені умільці переважно використовують чеський бісер. Він володіє найкращими характеристиками – рівною поверхнею, різноманітністю відтінків, однаковим розміром. Тим, хто теж хоче доторкнутися до чеського якості, рекомендується купити бісер Preciosa. Це продукція від перевіреного виробника, який отримав схвальні відгуки рукодільниць усього світу.

Особливості виробництва

Сучасні компанії по виготовленню бісеру забезпечують майстринь дивовижним товаром. Різноманітність кольорів, форм, розмірів дозволяє створювати незвичайні роботи. При цьому ціна матеріалу доступна, що дає можливість кожному придбати такий товар.

Технологія виробництва складається з декількох моментів:

  • Підготовка скляної маси, яка має вигляд порошку. Сюди входить кілька компонентів. Переважно вони аналогічні на всіх підприємствах. Однак можуть змінюватися пропорції або додаватися додаткові речовини. Тому серед різних марок бісеру зустрічаються відмінності.
  • Переплавлені підготовленої суміші в скляну масу. З неї пізніше видувається трубочка. Вона володіє всередині отвором, може бути як гладкою, так і гранованою. Для цього використовується спеціальна формочка. На даному етапі відбувається фарбування внутрішньої частини (якщо це передбачено задумкою).
  • Нарізка отриманої трубочки після повного охолодження. Для цього застосовується спеціальний апарат. Він розділяє трубку на рівні намистини з отворами. Однак це ще не та продукція, з якої ми звикли стикатися в магазинах. Бісер слід піддати подальшій обробці – шліфовці країв за допомогою вугільного порошку. Для цього намистини заново нагрівають в печі. Попередньо бісеринки змішуються з вугіллям, що не дає їм злипатися і зберігає колір. В результаті такої маніпуляції краю намистин обпалюють, набуваючи гладку гарну поверхню.
  • Промивання й очищення від вугілля. Це можна виконувати під напором звичайної води.
  • Додавання блиску. Для цього бісеринки ще раз нагрівають на спеціально пристосованих платформах.
  • Фарбування зовнішньої частини. На даному етапі бусинам додається колір, відтінок і навіть ефект переливу.
  • Завершальна промивання, сушіння і упаковка по пакетиках.

Зустрічаються види бісеру, які вимагають більшого часу на їх виробництво. Це пов’язано з додаванням певних процесів. Однак в загальних рисах методика створення бісерин досить проста і повністю автоматизована. Тому вироблення продукції на підприємствах дуже велика.