Головна Цікаво Як перевірити квартиру в Одесі на чистоту документів перед покупкою?

Як перевірити квартиру в Одесі на чистоту документів перед покупкою?

41
0

Ринок нерухомості є в Україні одним з найулюбленіших для провертання фіктивних угод з житлом. Щоб не попастися в руки шахраям, варто розуміти алгоритм вивчення квартири на предмет юридичної чистоти. Самостійно перевірити нерухомість перед операцією купівлі-продажу досить просто, тим більше ніхто не забороняє покупцеві проявити пильність. У цій справі будемо спиратися на алгоритми роботи співробітників ЦН “Авалон”, які із задоволенням поділяться корисною інформацією.

Перед тим як купити квартиру в Одесі, варто запитати у власника основний перелік паперів, що дозволяє підтвердити відсутність правових або інших ризиків придбання житла. Це можуть бути копії, зняття з оригіналу.

Перші кроки

Кожна угода починається зі збору необхідних паперів. Так що варто розуміти, про які саме документи йдеться.

Для максимальної безпеки покупцеві нерухомості слід попросити наступні папери:

  • Свідоцтво про держреєстрацію або інші правовстановлюючі документи.
  • Наприклад, договір дарування, свідоцтво про приватизацію квадратних метрів і так далі. Коли сумніваєтеся в своїх силах, то краще звертайтеся до професіоналів, у них великий каталог квартир в Одесі, що дозволить зробити правильний вибір.
  • Технічний паспорт. Зараз такий документ необов’язковий для продажу квартир, але він допомагає перевірити квартиру до угоди.
  • Виписка ЄДРПОУ за формою №9, яка містить повну інформацію про саму нерухомість, право власності.
  • Паспортні дані продавців, їх дорученням на продаж (якщо хтось з власників не може бути присутнім в кабінеті нотаріуса).
  • Квитанції про погашення всіх боргів на поточну дату, можливо все операції оплати пройдуть за добу до операції.
  • Довідки з ЖЕКу про відсутність прописаних людей в приміщенні.

Важливим моментом вважається з’ясування кадастрового номера на об’єкт нерухомості. Це цифровий код, отриманий при інвентаризації квартири або будинку. Він вноситься в ЄДРПОУ, і без нього не відбудеться купівля-продаж. Після з’ясування набору цифр, можна онлайн переглянути дані в комп’ютерній базі ЄДР.

Ріелторські компанії перевіряють і історію угод по квартирі. Природно, покупка новобудови позбавляє людей від таких проблем, адже історії як такої і немає зовсім. На вторинному ринку нерухомості цей момент має велике значення. Коли метри занадто часто перепродувалися, то обов’язково будуть нюанси. Це можуть бути недоліки, виявлені під час проживання, шахрайські схеми або питання юридичного плану.

Питання про те, чи потрібно самостійно перевіряти квартиру або повністю довіритися роботі агентству нерухомості, завжди залишається на розсуд покупця. Але варто зазначити, що ретельна юридична і паперова перевірка дозволять не потрапити в халепу, бути спокійним на угоді, і впевненим в об’єкті придбання об’єкті нерухомості.