Головна Цікаво Як працює побутової автоклав: правила користування

Як працює побутової автоклав: правила користування

170
0
Автоклав

Побутові автоклави: правила користування

Автоклав для домашнього консервування дуже схожий на звичайну скороварку за принципом роботи. У ньому можна набагато швидше приготувати консервацію і одночасно її знезаразити. При температурі в камері понад 120 градусів Цельсія і високому тиску всі шкідливі мікроорганізми гинуть. Не дарма автоклави використовують не тільки в харчовій промисловості, а й у сфері медицини для знезараження лабораторного посуду та інструментів.

Як працює автоклав?

Всім відомо, що температур окропу – 100 градусів Цельсія. Щоб досягти повної стерилізації цього показника буває не завжди достатньо. Щоб підвищити його до потрібного показника тиск всередині камери підвищується вище атмосферного за допомогою спеціального клапана. Він закриває отвір і не дозволяє пару виходити назовні.

Таким чином, спочатку в камеру, яка знаходиться на дні домашнього автоклава, наливається вода. Потім на всі рівні завантажуються банки з консервацією або лабораторний посуд. Через отвори над ємністю з водою пар потрапляє в резервуар з банками.

Після вже можна ставити автоклав на газову плитку і починати нагрівання. Спочатку клапан краще прибрати, щоб весь зайве повітря з резервуара вийшов назовні. Через 10 хвилин кипіння необхідно повернути клапан на місце. З ростом тиску всередині буде підніматися і температура. Головне правильно підібрати весь такого клапана, щоб він утримував опору пара всередині балона і не випускав його назовні.

Рівень тиску всередині показує манометр, який встановлюється прямо на кришку. Рівень температури можна простежити на термометрі. Це допоможе уникнути непередбачених ситуацій і не знищити свій домашній автоклав при першому ж використанні.
Чого потрібно уникати?

Щоб побутової домашній автоклав працював справно, дотримуйтеся наступних правил.

Щоб температура в резервуарі не падала нижче необхідного показника, не виймайте надовго нагрів агрегату. Якщо він сильно охолоне, то весь пар конденсується і звільнить місце для досить холодного і аж ніяк не стерильного повітря ззовні. Про який тоді знезараженні можна вести мову? Правильно, тільки про халтурно.

Важливо! Не намагайтеся модернізувати автоклав самостійно, якщо ви не володієте достатнім рівнем знань. Це загрожує травматизмом і зіпсованими продуктами.

Де купити автоклав?

Хороший автоклав повинен працювати як годинник, це особливо важливо для обробки інструментів або колб. Хоча отримання консервів з бактерією ботулізму теж не можна назвати легким непорозумінням.

Саме тому краще один раз купити автоклав для консервації високої якості, щоб він повністю справлявся з поставленими перед ним завданнями. Це можна зробити в українському магазині Cropper. У каталозі представлені різні моделі, які можна використовувати в домашніх умовах як для консервації, так і для знезараження посуду.

Купуйте тільки якісну продукцію і будьте здорові!