Головна Цікаво Як вибрати сканер штрих-коду

Як вибрати сканер штрих-коду

83
0

Сьогодні не знайдете магазину, що не оснащений сканером штрих-коду, за допомогою якого зчитується маркування товарів. Як вибрати сканер штрих-коду, адже моделі існує безліч і для кожного є цілком певна ніша використання?

Спробуємо розібратися, що це таке і чому один сканер-прилад корисний в гіпермаркеті, а інший – в штучному магазині.

Як вибрати сканер штрих-коду

Серед різноманітного електронного обладнання, покликаного полегшити роботу на підприємстві торгівлі сканери штрих-кодів виділяються своєю простою і чітко визначеним завданням – вони зчитують маркування товару, нанесеного на його упаковку у вигляді штрих-коду, декодують його і передають в POS- систему. Вибір тої чи іншої моделі сканера штрих-коду обумовлюється форматом діяльності підприємства торгівлі, особливостей товарної номенклатури і організація касової зони. Великий вибір моделей вам запропонує інтернет-магазин a-techno.com.ua/182/302/328/. На сторінках сайту ви можете придбати сканери-штрих кодів он-лайн.

Різновидів штрих-сканерів безліч (ручний, на підставці, стаціонарний, щілинний, конвеєрний, термінал збору даних). На це питання вам дадуть відповідь фахівці зі стажем Перш за все, щоб не переплачувати, слід визначитися для чого саме купується сканер штрих-коду. Потрібно звернути увагу на те, які типи і види штрих-кодів він повинен розпізнавати. Вони бувають одномірні (лінійні) і двовимірні, матричні і композитні (тривимірні кольорові коди) і чотиривимірні.

Якщо зчитувач кодів призначається для автоматизації товарної зони, то краще обмежитися одновимірним сканером штрих-коду. А ось для інших маніпуляцій з товарами варто вибирати двовимірний або композитну модель.

Різновиди сканерів штрих-коду

Різновидів сканерів безліч, але в основному вони поділяються за способом зчитування інформації і типу виконання. За способом зчитування інформації все сканер-пристрої діляться на:

Пристрої світлодіодні (ПЗС), що зчитують інформацію за допомогою світлодіодного променя. Елемент для зчитування в них ПЗС-матриця, а випромінює – світлодіод. Вони найбільш дешеві і вважаються найнадійнішими. Недоліки сканер-пристроїв цього типу: код повинен бути великим і чітко надрукованим, без заломів і потертостей, зчитування проводиться з невеликої відстані. Вибираючи CCD-сканер для магазину потрібно бути готовим до того, що надруковані на принтері етикетки з дрібним штрих-кодом він читати відмовиться і касиру доведеться забивати його вручну. Також проблеми можуть виникнути, якщо поверхня недостатньо рівна або робоче місце касира погано освітлене.

Лазерні сканери, які розпізнають інформація за допомогою малопотужного червоного лазерного променя. Вони більш чутливі, ніж їх світлодіодні колеги і здатні вважати штрих-код з відстані в кілька метрів і під будь-яким кутом. Лазерний сканер-пристрій підрозділяється на лінійний (одноплощинний), який випромінює тільки один скануючий промінь і багатоплощинний, який випромінює одночасно кілька променів в різній площинах, що дозволяє швидше вважати і обробити інформацію. Сканер штрих-коду цього типу можна вибрати як для касового залу, так і для роботи з великогабаритним товаром. Основні недоліки лазерних моделей є крихкість рухомих деталей, що відповідає за розгортку лазерного променя і проблеми зі зчитуванням коди з глянцевими поверхнями (блискучими і ламінованими). Тому, вибираючи лазерний сканер штрих-коду потрібно віддавати перевагу моделям в протиударному корпусі, здатному захистити апарат від поломки при падінні з невеликої висоти.

Іміджевий штрих-сканери (фотосканер) направляє на штрих код смуги світла, зчитує код як зображення, яке розпізнається програмою. Принцип роботи іміджевого пристрою така ж, як і у стандартного офісного сканера. Дальність зчитування фото-сканерів цього типу не перевищує 20 см. Він однаково добре працює з лінійними, композитними і двомірними штрих-кодами, і може розпізнавати акцизні марки сигарет або алкоголю. Для зчитування одновимірного штрих-коду іміджевий сканер можна розташовувати щодо коду в будь-якому положенні, головне – щоб в поле зору сканера одночасно потрапили всі смужки коду. На відміну від лазерних моделей фотосканер легко читає коди, розташовані під вакуумною упаковкою або на дзеркальній підкладці, в поліетиленовому пакеті або надруковані на матричному принтері і наклеєні на опуклі частини товарів. Можна вибрати модель іміджевого фото-сканера, здатного робити чорно-білі фотографії коду (корисно при підтвердженні факту доставки товару або при перевірці складу). Ще одним плюсом іміджевих моделей є відсутність рухомих частин і, як наслідок, надійність використання. Недоліком є ​​висока вартість (в порівнянні з іншими пристроями, вони найдорожчі).