Головна Цікаво Жовква перемогла у конкурсі «7 чудес України»

Жовква перемогла у конкурсі «7 чудес України»

111
0

У Києво-Печерській Лаврі відбулася церемонія нагородження переможців акції «7 чудес України: історичні міста та містечка». Замість семи, журі обрало десять міст-переможців, про які у 2017 році знімуть історичні фільми.

Aкція стартувала у березні 2016 року. 1 червня серед усіх заявок на участь від представників місцевих громад, громадських організацій, туристичних компаній, вищих навчальних закладів тощо оргкомітет відібрав 21 фіналіста, які впродовж літа-осені мали можливість презентувати свої міста, щоб позмагатися за звання переможця.

За сумою результатів інтернет-голосування, яке проводилося на сайті проекту, та анкетування експертів, оргкомітет визначив такі міста-переможці в акції «7 чудес України: історичні міста та містечка», список склали у алфавітному порядку: Бердянськ (Запорізька обл.), Біла Церква (Київська обл.), Галич (Івано-Франківська обл.), Диканька (Полтавська обл.), Канів (Черкаська обл.), Ніжин (Чернігівська обл.), Хуст (Закарпатська обл.).

Також визначили три спецномінації для міст, що мають значний туристичний потенціал і зацікавленість місцевої громади у розвитку своїх населених пунктів: Бердичів (Житомирська обл.), Жовква (Львівська обл.), Теребовля (Тернопільська обл.)

У попередні роки уже провели чотири етапи конкурсу «7 чудес України». Зокрема, визначили «7 історико-архітектурних чудес України» (2007 рік), «7 природних чудес України» (2008 рік), «7 чудес України: замки, фортеці, палаци» (2010 рік) та «7 чудес Києва» (2013 рік). За їх результатами відзняли 40 фільмів про міста-переможці  коштом фонду «Рідна країна».

Наш кореспондент.