Головна Духовне Вивчаймо спадщину Митрополита

Вивчаймо спадщину Митрополита

330
0

Нещодавно у кабінеті голови Жовківської районної ради Романа Горбаня  за участі голови Громадської ради «Святий Юр» Валерія Калинюка, професора Львівської академії мистецтв Ярослава Скакуна, доцента кафедри скульптури Олександра Яреми, президента центру національного виховання ім. А.Шептицького Григорія Брунця, ігумена монастиря оо.Василіян у м. Жовкві о. Григорія Анастасина та члена Громадської ради «Святий Юр» Степана Сохнацького проходило засідання зі сприяння увіковічнення та пам’яті праведного Андрея Шептицького.

Метою круглого столу  було звернути увагу громадськості, особливо молоді та школярів, до вивчення спадщини митрополита. Адже його ім’я давно уже стало символом української Церкви, символом духовної нації, символом національного та духовного єднання народу. Для кожного з нас ця незвична харизматична постать – приклад для наслідування. Його заповіти – вчення справжньої віри та любові до ближнього, свідомого християнства й національного патріотизму – заповіти на всі віки й для усіх прийдешніх поколінь.

А ще в місцях, де перебував «князь церкви, лідер нації», встановити барельєфи чи пам’ятні дошки, або ж скульптури митрополита, які будуть слугувати ще більше для вивчення його діяльності. Як  зазначив представник від Жовкви, член Громадської ради «Святий Юр», директор ДП «Жовківський лісгосп» Степан Сохнацький, перший барельєф був урочисто відкритий цьогоріч у Львівському національному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької. Наступний — відкриватимуть 5 листопада у Великих Мостах. На перспективу – Червоноград, Крехів…

Дух Андрея Шептицького витає серед нас і надихає на плідну працю, на велику жертовну любов до України та Церкви. Місійне слово митрополита вчить добру та любові.
Усе життя його, цього великого українця ХХ століття, є прикладом служіння двом невмирущим ідеям – християнській та національній. Андрей Шептицький не розділяв їх. Це – його заповіт усім нам.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.