Головна Духовне Як навчитися прощати

Як навчитися прощати

525
0

Часто слова, сказані вчасно і щиро, важать набагато більше, ніж найактивніші дії і найрадикальніші рішення. Та потрібні неабияка сила духу, переконання і сміливість, щоб вимовити три фрази – «пробач», «допоможи», «я тебе люблю!».

У перших двох випадках ми боремося зі своєю гординею, у той час як у третьому випадку нами керує невпевненість. Коли нам потрібна чиясь допомога або підтримка, ми втішаємо себе сентенціями на зразок «я самодостатня людина», «хай не думають, що я слабкий», «сам обійдуся». Аналогічна ситуація з необхідністю когось пробачити, адже люди – горді творіння по своїй природі. Саме оця невмотивована гордість здатна залишити глибокий шрам на нашій репутації, відбити симпатію найближчих людей, відштовхнути любов. Спочатку не можемо щиро вибачитися, а потім не можемо собі цього пробачити. Не давайте гордині й пихатості, самовпевненості й зверхності заволодіти Вами!

Кажуть, життя занадто коротке, щоб витрачати його на образи і ворожнечу. Для початку відмовтеся від звички ділити людей на переможців і невдах. Кожен заслуговує поваги, поки не переступає межу людяності, незалежно від посади чи товщини гаманця. Кожен може помилитися, немає ідеальних людей, то хіба є сенс витрачати свою енергію на непотрібні руйнівні емоції, завдаючи собі ще більшого болю? Прощаючи кривдника, Ви самі стаєте чистішим душею.

Подумайте, що саме штовхнуло людину Вас образити. Цілком можливо, «кривдник» і не мав наміру цього робити, а Ви сприйняли ситуацію чи слова занадто гостро, або ж його рівень виховання залишає бажати кращого. Тобто проблемою ображаючого насправді є невміння поводитися й егоїстичність. Якщо Ви образилися на такого преставника людського роду, то обмежте з ним спілкування, а замість виношування у глибині душі плану помсти підвищуйте власну самооцінку.

Людей не можна виправити, особливо тих, із ким зустрічаєтеся випадково або дуже рідко. Навіщо ж ображатися на них за те, що вони невдало пожартували у Вашій присутності, наступили на ногу чи неввічливо поводилися? Не витрачайте сили на обговорення їх моральних якостей. Намагайтеся поставитися до зустрічі з ними як до не вартого уваги прикрого непорозуміння.

Проаналізувати ситуацію допоможе і «ефект дзеркала». Намагайтеся частіше дивитися на ситуацію очима кривдника і тоді Ви здивуєтеся, побачивши все зовсім інакше. Спробуйте стати спостерігачем, а не егоїстом. Якщо образа спричинила серйозні проблеми, це не означає, що потрібно продовжувати спілкування далі, мов нічого не сталося. У будь-якому випадку не витрачайте час на образу і злість, а вирішуйте проблему самотужки і викресліть кривдника зі свого життя, відпустіть його назавжди і йдіть своїм шляхом далі. Знайте, саме Ваші образи, ненависть і погані почуття породжують серйозні захворювання і проблеми.

Ніколи не беріть на себе роль судді, а краще проявіть милосердя і співчуття справжньої Людини.

Прощення — це те, без чого не можна прожити повноцінне і щасливе життя. Прощати легко тоді, коли розумієш, що тим самим позбавляєшся від важкого вантажу, який заважає стати щасливим.