Головна Економіка Комунальні платежі з комісією чи без неї?

Комунальні платежі з комісією чи без неї?

1143
0

Платня за комунальні послуги, що почасти є захмарною для пересічного українця, змушує його моніторити навіть і комісії на платежі у різних банках й пошті, де він їх сплачує. Сьогодні багато банків намагаються привчити клієнтів розраховуватися за комунальні послуги через Інтернет і не застосовують комісії при такому способі оплати. Також деякі системи прийому електронних платежів не тарифікують платежі за послуги ЖКП. Українці все ще відвідують відділення банків для оплати. По-перше, так звичніше. По-друге, більшість людей, особливо літнього віку, хоче  мати на руках квитанцію з печаткою, щоб пред’явити її «в разі чого». Та й платити через термінал, скажемо відверто,  не для всіх проста наука…

Донедавна найпопулярнішою банківською установою серед населення нашого району був Ощадбанк, бо не брав комісійних за основні платежі комунальних послуг. Навіть постійні черги не зупиняли людей, аби ті без додаткових витрат оплатили свої рахунки.

Зі січня 2017 року Ощадбанк встановив  комісію  для тих, хто сплачує за  воду, тепло і газ, окрім світла. Тепер рахунки і з газового господарства обслуговуються за плату – такі умови запроваджені по всій Україні у всіх відділеннях банку, згідно з договором центрального офісу банку з газопостачальними компаніями.

Не платитимуть комісію лише мешканці, які мають пенсійну картку цього банку.  Без комісії можна оплатити за комунальні послуги лише у терміналі, через інтернет або через мобільний банкінг.

Та попри запроваджені додаткові комісійні, біля кас в Ощадбанку черги не зникли. Люди  ідуть сюди за звичкою і терпляче чекають черги. Це в той час, коли вони могли б оплатити свої рахунки досить швидко і без додаткових витрат – через спеціальний платіжний термінал, який встановлений у коридорі банку, та чомусь досі не набув популярності серед клієнтів літнього віку, які, можливо, подібних апаратів остерігаються, бо не вміють ними користуватися.  Зауважимо, що віднедавна біля терміналу є працівник, який допомагає відвідувачам сплачувати швидше. Для переказу грошей на оплату за газ необхідно мати квитанцію, на якій у правому кутку вказана контрольна сума – КС (виділено жирним шрифтом). Через термінал можна оплатити квитанцію готівкою, але решти апарат не видає. Цю суму можна зарахувати на баланс мобільного зв’язку.

Якщо платити у касі Приватбанку,  комісія за газ складає 3 гривні, світло — 2 гривні, послуги водоканалу – 1 % від вартості у платіжці. Платня за теплову енергію – без комісії.

У відділеннях ж «Укрпошти» — за світло, воду, опалення та квартплату комісїї не беруть. Комісійні за газ та сміття складають не менше 3 грн (1,5 % від вартості).

Підготувала
Надія Байбула.