Головна Економіка Львівщина перша в Україні здійснила інтерактивну синхронізацію баз даних містобудівного кадастру

Львівщина перша в Україні здійснила інтерактивну синхронізацію баз даних містобудівного кадастру

251
0

«Містобудівний кадастр – інноваційна система розвитку ОТГ» – під таким гаслом сьогодні, 20 грудня, в приміщенні Львівської облдержадміністрації відбувається Форум об’єднаних громад, присвячений питанню впровадження містобудівного кадастру, який дає перспективу економічного ефекту для розвитку територій.

Зазначимо, що в Україні вже створено 850 спроможних територіальних громад, які об’єднали близько 4 тисяч місцевих рад та більше семи мільйонів населення. Фінансова децентралізація забезпечила зростання бюджетів об’єднаних громад у 3-7 разів. Крім того, Держава надає і фінансову підтримку для розвитку територій.

Участь у Форумі взяла т.в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Оксана Ткачук.

«За об’єднаними територіальними громадами є майбутнє . Відтак, ОТГ треба розвиватися і, сьогодні ви зможете ознайомитися з досвідом використання сучасних геоінформаційних систем та практичним інструментарієм цих рішень. Ми у цьому році вже розпочали розробку восьми схем планування по ОТГ», – зазначила Оксана Ткачук.

Захід має на меті згуртувати місцеве самоврядування громад.

У межах Форуму департамент архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації на заході презентував геоінформаційну систему для об’єднаних територіальних громад на базі програмного комплексу «SOFTPRO: Містобудівний кадастр».

«Львівська область є лідером в Україні, яка запустила в дію, створила інтерактивну синхронізацію баз даних кадастру в службах усіх районах і містах області. на території всієї області створені робочі місця адміністраторів», – наголосив завідувач сектору містобудівного кадастру департаменту архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації Юрій Сало.

Також він наголосив, що однією із важливих перспектив ГІС є можливість бачити, з якою швидкістю та як динамічно розвивається місто чи інший вид діяльності.

ГІС для ОТГ є комплексною системою автоматизації процесів збору, зберігання, обліку, актуалізації та використання даних про майнові та інші об’єкти території громади, що призначена для задоволення інформаційних потреб органів місцевого самоврядування, територіальних органів державної влади, а також підвищення оперативності й ефективності прийняття управлінських рішень щодо раціонального використання майнового комплексу та сталого соціально-економічного розвитку об‘єднаних територіальних громад.

Довідково:

Під поняттям ГІС (геоінформаційна система) розуміють інформаційно-аналітичні системи, які призначені для збирання, зберігання, аналізу та опрацювання інформації, в тому числі, що має просторову складову (координати).

Наприклад, вся інформація про ОТГ, а саме: топографічні плани і карти на територію, що складають топографічну основу для ведення реєстру активів об’єднаної громади; про природно-ресурсний потенціал; об’єкти соціальної інфраструктури (дошкільні заклади, школи, заклади медичного обслуговування та інші); про облік земельних ділянок, будинків і споруд та їх власників і користувачів; інженерні мережі; транспортну інфраструктуру; інвестиційні об’єкти; демографію; екологічний стан тощо, – міститься в базах даних і візуалізується, аналізується за допомогою геоінформаційних систем.

Окрім того, ГІС у вигляді веб-порталу або геопорталу – це платформа доступу, взаємодії та обміну даними між різними користувачами: службами та структурами, інвесторами та звичайними громадянами.