Головна Економіка На території Жовківщини успішно функціонує завод з переробки ветеринарно-санітарних відходів

На території Жовківщини успішно функціонує завод з переробки ветеринарно-санітарних відходів

863
0

Мета: вийти на європейський рівень

Із появою людини на землі з’явилися й відходи її життєдіяльності. Саме харчування нерозривно пов’язане з напрямом розвитку тваринницької галузі в країні та наступною переробкою тваринницької продукції. Дані відходи спрямовувалися на виробництво м’ясокісткового борошна і технічного жиру. На початку XX століття в Україні працювало 37 ветеринарно-санітарних заводів, які в основному були орієнтовані на утилізацію загиблих тварин і птиці. Сьогодні їх залишилось 24. Один із них є і у нас, на Жовківщині.

У різні часи підприємство переживало і злети, і падіння. Були і періоди, коли завод повністю зупиняв своє функціонування. Сьогодні ситуація виглядає зовсім по-іншому. Ми вирішили наочно переконатися, завітавши на підприємство.

За півтора року тимчасово виконуючим обов’язки директора філії ДП «Укрветсанзаводу» Святославом Муликом, який скерований сюди з Хмельницької філії, зроблено чимало. Колектив з 12 осіб збільшено до 27. В перспективі тут працюватимуть 35 людей, позаяк із розширенням виробництва і запуском уже відновленої лінії потреба в додатковій робочій силі вкрай необхідна.

Відновлено повністю котельню, яка проходить перевірку запуску, встановлено обладнання. Також виробничий цех готовий до повноцінного запуску. Це — чотири котли, які перероблятимуть за добу 24-26 тонн сировини. На стадії завершення — лінія просівання і пакування готового продукту. Звичайно, є ще багато роботи, але керівництво робить все, щоб ліквідувати всі огріхи.

Від переробки сировини безпосередньо залежить заробіток. Це і оплата працівникам, і розрахунок за комунікації. Проводиться безпосередньо утилізація кістки, пір’я, решток, які не йдуть у виробництво.

Коли підприємство запустить усі чотири котли для утилізації відходів тваринного
походження, тобто повністю відновить роботу забійних цехів, це дасть змогу заробляти більше. На сьогодні переробляється  те, що є можливим переробити за добу.

Головним завданням, яке стояло перед новим керівництвом, було запустити виробництво. До цього на одному котлі виробляли м’ясо-кісткове борошно і проводили реалізацію. Зараз відновлено лінію по кістковому борошну. Кісткове борошно реалізується за ціною — 2.80-3.00 грн. за кілограм. Закупляють підприємства, фермери, приватні господарства, з якими  укладено відповідні угоди. На сьогодні продукція користується попитом, оскільки органічне добриво є кориснішим, аніж хімічні стимулятори.

Звичайно, є  перспектива. За минулий квартал чистий прибуток склав
2,3 млн. грн. «Кожен робить справу свою так, як вміє. Якщо докласти максимум зусиль і вміння, можна розраховувати на результат, зокрема і в фінансовому плані. Ми працюємо від того, скільки приймемо сировини, і те, що ми утилізовуємо», — каже п. Святослав. —  У майбутньому —  відновимо лінію відбору жиру, що дозволить виробляти мило. І наостанок: наша мета — вийти на європейський рівень з реалізації м’ясо-кісткового борошна. Буде наша продукція користуватися попитом, то буде і реалізація, відповідно».

Зоряна ГУМНИЦЬКА,

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ