Головна Економіка Бджолярі Жовківщині звертають увагу на проблему обробки аграріями полів пестицидами

Бджолярі Жовківщині звертають увагу на проблему обробки аграріями полів пестицидами

229
0

1 березня перший заступник голови Жовківської райдержадміністрації Любов Дунець провела нараду бджолярів з питань проведення заходів щодо недопущення випадків отруєння бджіл при обробітку сільськогосподарських культур пестицидами.

У нараді взяли участь представники Жовківської районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, фахівці ветеринарної медицини району, голови спілки бджолярів.

Одна з проблем пасічників – це обробка аграріями полів пестицидами, в результаті якої гинуть бджоли. Є законодавство, що передбачає певні кроки по недопущенню таких випадків. Саме його всі суб’єкти господарювання і повинні дотримуватися.

Необхідно обов’язково повідомляти пасічникам, не пізніше ніж за три доби до початку обробки рослин через засоби масової інформації, селищну раду та старостинські округи. При цьому вказати місце, дату і час проведення обробітку, назву препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату, встановлювати спеціальні попереджувальні знаки безпеки з указаною датою обробітку посівів. Обробка сільськогосподарських культур повинна здійснюватися виключно препаратами, офіційно дозволеними в переліку пестицидів та агрохімікатів в Україні.

Провина за отруєння бджіл не може лежати тільки на аграріях, значну відповідальність несуть і власники пасік. Після отримання повідомлення про майбутню хімічну обробку бджоляру необхідно на період обробки вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати виліт бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів.

Нарада з бджолярами Жовківського району

Пасіки підлягають обов’язковій реєстрації, але не всі бджолярі мають паспорти на свої пасіки.

Протягом двох годин обговорювались гострі питання, які постають перед бджолярами, та шляхи їх вирішення.

У підсумку наради її учасники прийшли до висновку, що потрібно посилити співпрацю між сільгоспвиробниками, органами місцевого самоврядування та пасічниками стосовно недопущення загибелі бджіл при обробці полів пестицидами.