Головна Економіка Про актуальне– під час телефонної «гарячої лінії»

Про актуальне– під час телефонної «гарячої лінії»

184
0

В ДПІ у Жовківському районі проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником відділу ІТ та обліку платників Володимиром Жуком.

Пропонуємо відповіді на запитання, які завжди є актуальними

– Який порядок реєстрації юридичної особи в органах Державної фіскальної службияк платника єдиного внеску?

– Взяття на облік юридичної особи – платника єдиного внеску здійснюється органом Міністерства доходів і зборів за місцезнаходженням такої юридичної особи, тобто за основним місцем її реєстрації,  на підставі відомостей з реєстраційної картки, які надаються державним реєстратором. Отримані відомості надсилаються до Фонду соціального страхування від нещасних випадків для віднесення юридичної чи фізичної особи до класу професійного ризику виробництва. По його отриманні вносяться відповідні відомості до реєстру страхувальників. Датою взяття на облік вважається дата внесення платника до реєстру страхувальника.

– Які можуть бути підстави для прийняття контролюючим органом рішення про відмову у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку?

 – З 1січня 2014 р. набрали чинності зміни, внесені Законом  України від  24.10.2013р. № 657 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень», які визначили виключний перелік підстав для прийняття контролюючим органом рішення про відмову у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку, а  саме:

– невідповідність такого суб’єкта вимогам, встановленим статті 291 Податкового кодексу (загальні вимоги щодо обсягів доходів, видів діяльності, кількості найманих осіб тощо);

– наявність у суб’єкта господарювання, який утворюється у результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, непогашених податкових зобов’язань чи податкового боргу, що виникли до такої реорганізації;

– недотримання таким суб’єктом вимог, встановлених підпункту 298.1.4 пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу (щодо дотримання вимог до кількості переходів та відмов від спрощеної системи оподаткування протягом року).

Чи можна , відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» одержати в органах Державної фіскальної служби інформацію про доходи іншої фізичної особи?

Відповідно до ст.11 Закону України «Про інформацію», ст.10 Закону України «Про доступ до публічної інформації» право доступу до інформації про фізичну особу має лише та особа, якої ця інформація стосується .

Крім цього, відповідно до пп.17.1.9 статті 17 Податкового кодексу України платник податків має право на нерозголошення контролюючим органом (посадовими особами) відомостей про такого платника без його письмової згоди та відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, державну, комерційну чи банківську таємницю та стали відомі під час виконання посадовими особами службових обов’язків, крім випадків, коли це прямо передбачено законами.

Відсутній керівник. Який порядок підписання податкової звітності в електронному вигляді в такому випадку?

Відповідно до п.7 р.ІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.08 №233, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.04.08 за №320/15011, підставою для прийняття податкового документа в електронному вигляді є:

його відповідність затвердженому формату (стандарту);

підтвердження електронного цифрового підпису платника податків та його посадових осіб, підписи яких є обов’язковими для звітів в паперовій формі за умов, встановлених ст.3 Закону України від 22 травня 2003 року №852-IV «Про електронний цифровий підпис»;

чинність відповідного посиленого сертифіката ключа під час накладання ЕЦП (підтверджується за допомогою позначки часу, отриманої від акредитованого центру сертифікації ключів, або якщо до моменту одержання електронного документа строк дії відповідного сертифіката не був закінчений або відповідний сертифікат не був скасований/блокований).

Отже, оскільки підставою для прийняття податкової звітності в електронному вигляді є підтвердження електронного цифрового підпису посадових осіб платника податків, підписи яких є обов’язковими для податкової звітності в паперовій формі, то посилені сертифікати відкритих ключів можуть подаватись на всіх відповідальних працівників підприємства, які мають право відповідного підпису на випадок тимчасової відсутності керівника або головного бухгалтера.

Податкові звіти до органів Міндоходів можна подавати в електронній формі за допомогою спеціального програмного забезпечення та сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису. Чи є така можливість для платників єдиного соціального внеску? 

– Звичайно. Міністерство доходів і зборів вже розробило відповідні формати документів  з подання звітності з єдиного соціального внеску для платників податків. Ознайомитися з ними можна на веб-порталі Міністерства. Звіти слід подавати за основним місцем реєстрації платника.

Начальник ДПІ

у Жовківському районі                                                           О. Л. Ліщинська