Головна Економіка Про податкові пільги для учасників АТО, вимушених переселенців – інформує Львівська...

Про податкові пільги для учасників АТО, вимушених переселенців – інформує Львівська ДФС

274
0

Згідно з чинним податковим законодавством передбачено ряд фіскальних преференцій для учасників АТО, членів їх сімей, вимушених переселенців та осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Відповідно до норм Податкового кодексу України не оподатковується податком на доходи фізичних осіб:

– сума щорічної разової грошової допомоги, яку надають учасникам АТО;

– благодійна допомога, надана міжнародними благодійними організаціями особам, що проживають на території проведення АТО або особам, які вимушено її покинули;

– доходи учасника бойових дій під час АТО, отримані в якості благодійної допомоги.

Також, передбачена пільга і для самих благодійників – не оподатковуватимуть доходи, отримані ними для надання благодійної допомоги учасникам АТО.

Особі, яка перебуває у зоні АТО і отримує грошове забезпечення, на період її безпосереднього перебування у зоні антитерористичної операції вся сума грошового забезпечення не обкладається військовим збором.

Платники єдиного внеску, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їх військової служби звільняються від нарахування, обчислення, сплати єдиного внеску та ведення обліку.

До них не застосовуються норми статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», в якій передбачені заходи впливу та стягнення.

Відповідно до Податкового кодексу України фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність – призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного податку, а також від сплати єдиного внеску та ведення обліку.

Зокрема, підставою для звільнення від сплати єдиного внеску та ведення обліку є заява фізичної особи – підприємця та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до органу ДФС фізичною особою – підприємцем протягом 10 днів після її демобілізації.

У випадку, коли особа не змогла вчасно подати податкову звітність через те, що вона перебувала у зоні проведення антитерористичної операції або на цій території розташоване її підприємство, вона звільняється від відповідальності за таке порушення, оскільки антитерористична операція є форс-мажорною обставиною, але даний факт обов’язково повинен бути засвідчений Торгово-промисловою палатою, яка видає відповідне свідоцтво.

Відповідно до ст.281 Податкового кодексу України для учасників АТО передбачена пільга щодо сплати земельного податку. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

– для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

– для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

– для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

– для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

– для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Також, органи місцевого самоврядування можуть надавати пільги щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для квартир/житлових будинків, що належать учасникам АТО або сім’ям загиблих учасників.