Головна АТО Необхідна умова функціонування школи

Необхідна умова функціонування школи

357
0

Наприкінці березня у Туринківській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар заступників директорів з виховної роботи, який очолив методист ІМЦО відділу освіти Жовківської РДА Омелян Боровець.

Роботу розпочали з молитви у храмі преподобної Параскеви с.Туринки, де настоятель церкви о. Михайло Кормило охоче розповів коротку історію церкви та про настоятелів, які зробили чималий внесок у її становлення. Особливу увагу присутніх привернула розповідь про Чудотворну ікону Христа Спасителя, яка знаходиться у храмі.

Учасники семінару також довідалися, що доктор теології, ректор Української колегії Святого Йосафата у Римі, Протоархимандрит Чину Отців Василіан Григорій (Атанасій) Великий є уродженцем с. Туринки і навчався у народній школі в Туринці та Жовківській гімназії. Меморіальна стелла є встановлена на стіні церкви, яка була урочисто освячена у 2013 році.

Продовжили свою роботу заступники з виховної роботи у школі, де їх привітали учні молодшої школи. Діти вручили запашний коровай на вишитому рушникові керівнику семінару, а Богдана Гута, учениця 8 класу, подарувала всім пісню «Ми — щасливі діти».

Після привітання дітей слово взяла директор школи Марія Висоцька. Вона розповіла про історію Туринки, його виникнення та назву, а також про версії багатьох істориків, про свої дослідження, що саме в Туринці народився майбутній гетьман України Богдан Хмельницький; про пам’ятний хрест, що встановлений у Туринці на згадку про те, що тут проходили козацькі загони гетьмана Б. Хмельницького.

Цікаво було учасникам семінару почути з розповіді директора про історію школи. Перша однокласна школа була відкрита в 1874 році польською мовою. Семирічна школа була організована у 1944 році, а з 1950-го року реорганізована у середню. Перший випуск був у 1953 році. Також Марія Миколаївна назвала всіх директорів, які очолювали Туринківську школу від року її заснування та про їхній вклад у її розбудову.

Ярина Купецька, заступник директора з виховної роботи, у своєму виступі розкрила тему семінару «Створення позитивного іміджу навчального закладу – необхідної умови функціонування сучасної школи».

Такими словами зі «Сповіді учителя» розпочала свій виступ Ярина Ярославівна. Все, що робить учитель, він робить задля добра своїх учнів, — говорила вона. Імідж школи – це спеціально сконструйований образ для всіх учасників навчально – виховного процесу, який повинен відповідати їхнім очікуванням і потребам. Педагог зупинилася на причинах необхідності формування іміджу школи: складна демографічна ситуація, яка посилює конкуренцію серед освітніх установ у прагненні отримати учнів; позитивний імідж полегшує доступ школи до кращих ресурсів фінансових, інформаційних, людських; освітня установа з позитивним іміджем привабливіша для педагогів; стійкий позитивний імідж створює запас довіри до всього, що відбувається у навчальній установі.

Виступи директора і заступника супроводжувались мультимедійною презентацією, створеною вчителем інформатики О. С. Скоропад, на якій присутні могли бачити цікаві місця села, школу, роботу атестаційної комісії, педколективу на уроках із дітьми, батьківського комітету, який тісно співпрацює з дирекцією школи і надає велику допомогу в проведенні всіх шкільних заходів (голова батьківського комітету С. І. Луцик).

На завершення семінару гостям представили театралізоване дійство «Крок у майбутнє». Свою акторську майстерність показали учні 8, 9 та 11 класів. Гостей розважали ансамбль «Парасольки» (дівчатка 4 класу) та хоровий колектив молодших класів. Із захопленням дивились присутні танець «Аркан», у виконанні учнів 8 класу М. Баєра, Н. Білика, С. Троця, дев’ятикласників А.Великого, І. Каспрівського. Сучасний танець у стилі брейк-данс представили глядачам учасники гуртка «Данс», учениці 8 класу У. Бірбан, Т. Бекиш, І. Юрочко. Хореографічну композицію «Тече вода з-під явора» виконали дівчата 9 класів (керівник О. А. Комісарчук). По-справжньому зачарували гостей семінару юні солістки, переможці районних вокальних конкурсів Б. Гута, учениця 8 класу, та дев’ятикласниця І. Семкович. Вагому допомогу у проведенні заходу надав директор Народного дому с. Туринки Р. В. Висоцький.

Підводячи підсумки семінару, зробили висновок, що 83 відсотки рішень приймається на основі візуальної інформації, а перше враження залишається надовго. Отже, створюючи позитивний імідж школи змінюйте те, що можна змінити і полюбіть те, що ви змінили.

О. В. Грещак, заступник директора школи з навчально-виховної роботи.