Головна Життя Пригорщі стрімкого життя

Пригорщі стрімкого життя

536
0

Так висловилися письменники Львова недавно на вечорі, де велася мова про твори з книг Ярослава Каліки «Пригорщі джерельної води», «За правду і волю»…

На гострі запитання представників красного письменства не легше відповідати, ніж на виклики складного життя – творчого, громадського, особистого…

Аособливо ведучого вечора Ігоря Гургули – голови Львівської організації спілки письменників України (на світлині — вгорі зліва).

Зал був багатолюдний і виступаючі – маститі, з великим письменницьким досвідом, як наприклад, 90-річний Микола Петренко… Володимиру Захожому (на світлині — внизу), автору багатьох поетичних збірок, особливо сподобалися оповідання Ярослава. І він про це говорив детально…

Письменники Олесь Дяк, Богдан Чепурко, Іван Сало, Богдан Залізняк, Михайло Фенчак, Василь Стефак, Віктор Палинський, Марія Людкевич та інші цитували і прозу, і вірші, від яких, на їхню думку, віє образністю, безпосередністю, життям… Окремі твори читали, чого автор, на жаль, не зробив…

У ІІ Всеукраїнському літературному конкурсі імені Леся Мартовича, присвяченому 145-річчю від дня його народження, взяли участь письменники з 20 областей України; було представлено 290 поетичних, прозових книг, добірок різних авторів з різних жанрів. Ярославу Каліці журі присудило Диплом І ступеня у номінації «Публіцистика». Відзнаку Ярославу вручала голова Асоціації письменників України Елла Красноступ.

Світлини Ореста МАЛІНОВСЬКОГО.

Хай щастить!

Багато років Ярослав Каліка, як журналіст, творча людина, очолював у районі на громадських засадах товариство любителів книги, 23 роки був незмінним редактором новоствореного часопису районної ради «Відродження». Особисто доклався до  багатьох заходів з гуманітарних питань.

Досить сказати, що за участі районного члена президії книголюбів, директора Деревнянської середньої школи Михайла Грицая було розповсюджено у свій час у селах Деревні, Куляві майже по дві книги малого і великого «Кобзаря» Т. Шевченка, художню і природознавчу літературу у селах району.

— Стільки книг «Кобзаря», мабуть, не розповсюджено у жодному селі України, — каже Ярослав Федорович. – Це унікальний факт, достойний, якщо не книги Гіннеса, то книги рекордів України, і вартий подиву.

У двохсотліття Т. Шевченка він вийшов з Героями на Майдан у Києві, Харкові, Львові… Нині Він у кожному серці українця, громадянина держави.

Поети Львівщини у збірнику «Кобзарева Сотня» сказали по-новому про велета думки і дії європейського розмаху, який іде поруч з сучасниками, земляками Маркіяна Шашкевича…
Десятки письменників України, Львів-щини, місцевих авторів побували у трудових, освітніх колективах Жовківщини. Читаючи сучасникам свої твори, Ярослав дбав і про розповсюдження художнього слова. Особисто подарував кілька років тому бібліотеці м. Жовкви книги українських авторів – понад 400 примірників класичної і унікальної сучасної літератури.

А торік Я. Каліка Жовківській РЦБС передав твори класиків світової літератури в кількості 114 примірників. Серед них – збірник «Золоте руно», твори Ю. Смолича, Г. Сенкевича, Я. Гашека, Д. Байрона, Ж. Верна, Д. Дефо, Т. Драйзера, П. Меріме, Д. Купера, В. Скотта, Стендаля, В. Гюго, Р. Стівенсона, Л. Толстого, С. Єсеніна та ін.

Є на полицях бібліотек району книги Я. Каліки «Пригорщі джерельної води», «За правду і волю», меморіальний збірник «Жовківщина» у 5-ти томах, де Ярослав є членом редколегії; «Свічадо Жовківського краю» Г. Фесюк, «Історія Жовківського краю в художньому слові» С. Ковальчук (у збірниках є добірки творів
Яр. Каліки).

Цього року Ярослав на прохання друзів представив свої твори у Львові перед пошановувачами художнього слова, письменниками. А у Всеукраїнському конкурсі Леся Мартовича з нагоди 145-річчя від дня його народження отримав диплом І ступеня у номінації «Публіцистика».

Нових творчих успіхів на ниві красного письменства! Здоров’я, процвітання.

Хай нам щастить на благословенній землі України! Миру і добра усім!

Іван САЛО, письменник, земляк.

Марія ДОВГАНЬ, директор Жовківської РЦБС.