Головна Життя Збудуємо Україну разом!

Збудуємо Україну разом!

426
0

У рамках співпраці, яку уклали голови районних рад Жовківського та Бродівського районів з головою РДА Білокуракинського району про реалізацію проекту «Збудуємо Україну разом», делегація освітян відвідала Луганщину.

Hаше перебування було насичене різноманітними заходами. Впродовж трьох днів ми зустрічалися з педагогами шкіл району,  мали змогу побувати на конкурсі «Поетичний медозбір – 2017», відвідати краєзнавчий музей, зустрітися з місцевими поетами та творчими особистостями району, побувати у місцевому храмі і відвідати районне свято «Масляна». Також відбулася зустріч у відділі освіти району, де нашим методичним кабінетам подарували фаховий журнал із своїми доробками.

Білокуракинський район — особливе місце. Там присутні 3 гілки влади: районна державна адміністрація району, районна рада району та об’єднана громада. Район налічує 18 шкіл та 5 дитячих садочків з денним перебуванням (включаючи харчування) та 8 – короткотривалого перебування (без харчування) – як правило вони розміщені при ЗОШ. Довезення дітей забезпечує 9 автобусів «Школярик».

Теплою була зустріч у Білокуракинській ЗОШ № 1 І-ІІІ ст, яка проходила у вигляді «експрес-кафе». Педагоги Львівщини та Луганщини обмінялись досвідом роботи, обговорили  проблеми розвитку освіти в Україні.

Школа має при собі гуртожиток для дітей з малозабезпечених сімей. В ньому проживає 23 дітей, які на вихідні їздять додому. Саме в цю школу звозили дітей із територій, де точились бої. Навчальний заклад налічує 618 учнів, обладнано 28 класних кімнат, працює 49 педагогів. На базі цієї школи відкрито комп’ютерний центр, створений єдиний в області музей комп’ютерної техніки та історії школи. Обладнано 3 комп’ютерні класи, 3 мультимедійні комплекси. Шкільна бібліотека оснащена електронною бібліотекою.  Школа є дипломантом 6 та 7 міжнародних виставок «Сучасні заклади освіти 2015-2016 року». На базі створено центр підготовки вчителів, в якому проходять навчання для педагогів району щодо впровадження ІКТ у школах, їх вчать створювати відеоуроки та тестові завдання для дітей, користуватись різними програмами. Також організовано дистанційне навчання учнів та екстернат для дітей із окупованої Луганщини.

Маю зазначити, що це найкраща школа району. Герб цієї школи розробили учні, і під час нашого візиту народна майстриня Луганщини провела майстер-клас із виготовлення цього знаку.  Також є Гімн школи, який написали діти та вчителі. Його знають всі, і він звучить українською мовою. Школа має свої традиції і активно бере участь у різноманітних конкурсах і проектах.

Саме там ми дізналися, що обов’язковою умовою для атестації вчителя на присвоєння звання є активна публікація його розробок у фахових журналах.

Навчання у початкових класах здійснюється за модульною системою. Вони активно практикують проведення перевернутих уроків (завдання на випередження, даючи урок – пояснення на електронних носіях). Колеги радо поділилися методичними розробками. Школа має гарний спортивний зал та майданчик з м’яким покриттям. Фанатом своєї справи є вчитель фізичної культури. На базі школи працює велоклуб «Караван».  Він часто проводить «Кисневі перерви» (фізкультура на свіжому повітрі). Коридорні підлоги розмальовано класиками та іграми, які потребують твердої поверхні. Цікаво організовано ознайомлення із планом роботи на місяць. Всі класи обладнані телевізором, який використовується протягом уроку. Практично всі школи, у яких ми мали змогу бути, мають на коридорах тенісні столи.  Всі класні кімнати обклеєні шпалерами.

Окрім цієї школи, ми мали змогу побувати у Лозно-Олександрівській, Червоноармійській та Нещеретівській  ЗОШ І-ІІІ ст. (діти якої відпочивали у нашій «Росинці»). В районі функціонує  Будинок дитячої творчості, в якому працює 38 гуртків різного спрямування.

Голова РДА Білокуракинського району С. І. Іванюченко організував відвідування Станиці Луганської та Широківської ЗОШ І-ІІІ ст., яка знаходиться на території району. Цю школу вони планують зробити опорною. За сприяння голови та допомоги ЮНІСЕФ у школу закуплено 15 мікроскопів, хімічні реактиви, необхідне обладнання: парти, стільці, 2 комп’ютерні класи,  2 чи 3 мультимедійні дошки, замінено опалення.

Використовуючи ситуацію і час, ми завітали у Харківський національний педагогічний університет ім. Сковороди. Нам провели екскурсію музеєм університету, познайомили із роботою кафедри східних мов та показали майстер-клас зі заварювання чаю (чайна церемонія). Також ми побували на найбільшій площі Європи – площі Соборності, побачили найгарніший пам’ятник Шевченку (1937 р.) та унікальне видовище – заморожений фонтан.

Організатори цієї зустрічі доклали максимум зусиль, щоб наше перебування на східній Україні було максимально комфортним. Поїздка на Луганщину стала пізнавальною та змістовною. Її результатом має стати тісна співпраця освітян.

Дякую Вам, шановні педагоги, за те, що вміло організовуєте патріотичне виховання у своїх школах. Завдяки цьому наші діти знають, хто вони, звідки вони і в якій державі живуть.

Вікторія СЕЛІВЕРСТОВА.