Головна Інтерв'ю На Жовківщині прямих спроб відкупитися від служби в армії не було

На Жовківщині прямих спроб відкупитися від служби в армії не було

246
0

Військовий конфлікт на сході України, попри успішні операції зі звільнення міст та сіл Луганської і Донецької областей українськими силовиками, далеко не вичерпаний. Сепаратисти і надалі чинять шалений спротив, тепер уже в обласних центрах, застосовуючи важку і далекобійну зброю. На жаль, не обходиться без жертв як серед мирного, так і з боку військовиків Збройних

Сил України, що беруть участь в АТО.

Наші погляди сьогодні спрямовані до Жовківського райвійськомату. Тут, як ніде інде, знають про ситуації на східних рубежах країни про становище на передовій, про те, де перебувають наші земляки, задіяні в АТО. Звісно, не про все, зважаючи на військову таємницю, можуть говорити.

Наша розмова з військовим комісаром району, підполковником Андрієм Кузьмичевим. Він люб’язно погодився відповісти на запитання, оминаючи ті аспекти, які розголошувати не можна.

Андрію Володимировичу, розкажіть про стан мобілізаційних справ у відомстві, яке очолюєте?

— У нас було дві черги мобілізаційного розгортання. Зараз хлопців не призиваємо, готуємось до третьої черги. Призовники відібрані, документи оформлені, чекаємо третього призову. Коли надійде командами не знаємо.

До тих, кого викликаємо, належать громадяни віком 18-25 років, а також ті, хто пройшов військову службу і перебуває у запасі. До слова, мобілізаційний вік підняли до 60 років. Тож маємо додаткову роботу, адже інформація, яка у нас є, вже застаріла, мусимо по-новому ставити на облік громадян, які вже були з нього зняті. Думаю, це зроблено для того, аби дати можливість захищати країну тим добровольцям, які були обмежені віком.

Скільки жовківчан перебуває на службі, у які війська їх призивають? У якому статусі солдати строкової служби?

— Наші земляки задіяні в усіх родах військ: це і високомобільні (колишні десантні), і мотострілкові, й авіація, й інші, окрім морфлоту.

У даний час на службі у Збройних Силах України перебуває більше 300 жовківчан, мешканців усіх місцевих рад району. З ними тримаємо зв’язок, при потребі вирішуємо їхні проблеми. Служать вони в різних точках країни, зокрема і на Сході. Серед нихсолдати з Яворівського полігону. Потреби у військовиків різні. Скажімо, позавчора відправили адресно три бронежилети.

Щодо строковиків, то весняної демобілізації не було. Це, зрозуміло, пов’язано зі ситуацією в країні.

Чи можна через військкомат передати посилку тим, хто служить?

— Якщо хтось забажає допомогти чимось мобілізованим, звісно, можна звернутися до нас: спробуємо допомогти.

Чи зберігається зарплата за тими, кого мобілізували?

— У разі мобілізації, за тим, хто працював, зберігається середньомісячна зарплата: керівник зобов’язаний її нараховувати, незалежно від форм власності підприємства. Також, військовослужбовцям виплачується військове забезпечення (нарахування ідуть на пластикову картку). Учасникам АТОдодаткове фінансове заохочення на місці. Після демобілізації, на підставі довідки про проходження служби, керівник виставлятиме рахунок військовому комісаріату, який компенсує витрати підприємства.

Який моральний дух у призовників?  Чи усвідомлюють вони покладені на них високі відповідальність та сподівання?

— 30 відсотків – такі, що хочуть іти служити, більшість – вважають, що мають прийти на призивний пункт, одержавши повістку, і дуже малий відсоток таких, що шукають причини, аби ухилитися від служби (щоправда, з них більшість таких, що мають справді вагомі підстави, аби не служити).

Чи були спроби відкупитися від армії? Ні, прямих не було, а от на кшталт: відпустіть там когосьми віддячимось, було. Звісно, таким ми даємо чітко зрозуміти, що служба , особливо в сьогоднішніх умовахне привід для торгів. Це, щонайменше, жорстоко і підло, насамперед у ставленні до тих, хто на передовій. Придатний призовник до служби чи нівирішує медична комісія на чолі з першим заступником головного лікаря Жовківської ЦРЛ Віктором Чикалюком. Перш ніж буде зроблено висновок, він мусить бути підтверджений консиліумом.

Загалом, кожен, думаю, знає, що службаце священний обов’язок кожного військовозобов’язаного, за першим покликом він мусить стати на захист своєї країни. Цей час настав. Ми віримо, що наші земляки з честю справляться з покладеними на них обов’язками, дадуть гідну відсіч зазіханням на цілісність та незалежність української держави.

Спілкувались

Євген ВЕГЕРА

і Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ.

P.S. На жаль, трагічна звістка не оминула і нашого району. В АТО загинув мешканець Гряди Володимир Попович, військовик 24-ї бригади, яка дислокувалася в Яворові. Він 1985 року народження, неодружений, проживав із батьком і сестрою. Ймовірно, загинув 11 липня біля Зеленопілля Луганської області, під час обстрілу системою «Град» сепаратистами.

Висловлюємо щире співчуття рідним і близьким загиблого Героя.