Головна Інтерв'ю Про перспективи та досягнення Добросинської громади в інтерв’ю з сільським головою Галиною...

Про перспективи та досягнення Добросинської громади в інтерв’ю з сільським головою Галиною Гец

697
0

Галина ГЕЦ: «Хотілося б, щоб Добросин став населеним пунктом високого громадського порядку і зразкової культури»

Журналістські будні приводять часто нас у неповторні місцевості та до цікавих людей. У кожному випадку сподіваєшся на щось нове, незвідане. Бо саме життя — шлях, повний несподіванок.

Як з’ясувалося, навіть просте українське село може здивувати і вразити. Насамперед, своїм виглядом, облаштуванням, від якого віє теплом і затишком. Ми — у селі Добросині. Три роки тому вже писали про добросинців, про перспективи і плани тощо. Днями цікаво було знову  поспілкуватися з війтовою і дізнатися, що ж вдалось за цих декілька років у населеному пункті змінити, що покращити, над чим працює актив села, аби задовольнити потреби мешканців.

Громадою можна гори звернути

— Є такий вислів: «Гуртом і батька легше бити», так само і тут, якщо кожен не долучиться, то нічого не буде. Адже один у полі не воїн. Тому з громадою багато чого за останні три роки зроблено, — зауважує Галина Василівна. — Наприклад, у школі. Завдяки написанню мікропроекту зуміли замінити усі вікна на енергоощадні. Ще один мікропроект — і вдалось добудувати дві класні кімнати разом із коридором, для маленьких першачків. Також на горішньому приміщенні — на завершенні відкриття кімнати-музею села. Це вже за власні кошти школи, спонсорів.

А також — і лікарська амбулаторія, де були задіяні кошти і громади, і спонсорів, і завдяки мікропроекту.

Провели вуличне освітлення на території, що називають За рікою, де налічується двадцять три господарства. Тут велику лепту вклала громада.

Плани та перспективи

Ще будучи школяркою, Галина  Гец ставила собі високу планку досягнень: кожну мрію намагатися втілити в реальність. І нині у думках цієї невгамовної жіночки багато планів для покращення добробуту жителів сільської господарки. Цьогоріч хотілося б завершити реконструкцію лікарської амбулаторії. Для Народного дому с. Пилів мають намір закупити музичну апаратуру. Добросинська громада щорічно бере участь у написанні мікропроектів і втілює їх у життя. Мабуть тому, що село Добросин розташоване на перехресті різних доріг, тут гуртується велика кількість людей. І акумулюється позитивна енергетика. Розташовано чимало торгових точок. Головна серед них — «Рукавичка», є Ощадбанк, банкомат. Словом, практично усі необхідні умови для нормального життя.

Відкрилися нові крамниці: промтоварів, сільгосптоварів, квітів… Остання набагато спрощує проблеми мешканців. Адже колись чи то на випускний, чи на весілля, чи просто іменини, уродини необхідно було їхати у районний центр за хорошим букетом. А сьогодні усе є на місці.

Нещодавно запрацював «Салон краси». Функціонують шевська, кравецька майстерні. Окрім поштового відділення, є ще «Нова пошта». Усіма цими благами користуються як добросинці, так і мешканці навколишніх сіл.

 Із думкою про майбутнє

Мріє голова про впорядкування парку і реконструкцію літнього театру. Але з цим доведеться ще почекати. Громада вирішила спрямувати кошти у майбутнє, тобто для розвитку малечі. Викупили приміщення, яке знаходиться на балансі ТОВ «Захід-Агро МХП», реконструюють його під дошкільний заклад ще для трьох груп. «Хочу, щоб наші діточки мали де займатися спортом, виступати з різними концертними програмами, на яких зможуть побувати не тільки батьки, а й дідусі та бабусі. Адже через брак місця у них такої можливості часто немає».

У населених пунктах району щоразу відкривають для малечі ігрові майданчики чи міні-футбольні поля. І в Добросині знову будують мале футбольне поле і дитячий майданчик. За рахунком — п’яте. Територія вже огороджена. І найближчим часом дітвора зможе сповна насолоджуватися відпочинково-ігровим дозвіллям.

У звичному ритмі

Цьогоріч вступила в дію нова нормативно грошова оцінка земель. Проробили велику роботу з укладення нових договорів. Тобто, де не було договорів, — уклали, де були укладені договори згідно з новою нормативно-грошовою оцінкою, уклали додаткові угоди. Це дасть змогу залучити додаткові кошти від оренди землі до бюджету сільради. Якщо буде збільшення дохідної частини, надіються покращити дороги.

Двадцять гектарів землі надали для встановлення сонячних батарей компанії Global Energy Services. Незабаром розпочинається будівництво. Мають намір провести реконструкцію пам’ятного знака “Борцям за волю і незалежність України”, а також оновити приміщення сільради.

Першочергові завдання

Кожного з нас турбує стан сьогоднішніх доріг. Не виняток і Добросин. Занепокоєна сьогодні як Галина Василівна, так і мешканці, станом дороги Любеля-Крехів, де частину уже зроблено — 1,3 км, а 1,5 км — залишилося. Ще є дорога на цьому відтинку від залізничної станції до Кунинської брами та невеличка частина автошляху Добросин-Магерів. Там теж необхідно полагодити дорожнє полотно. Дані об’єкти робитимуться за рахунок служби автомобільних доріг.

Пріоритетною необхідністю для добросинських школярів є водовідвід. А ще голова має намір зробити каналізацію усього села. Науковий інститут уже розробляє проектно-кошторисну документацію.

Наповнюваність сільської казни

Щоб щось зробити, необхідно, звичайно, мати за що. Щоденно сільський голова думає, вишукує, залучає інвестиції для наповнення місцевої казни. Суттєве надходження до бюджету є від майна юридичних осіб та орендної плати за землю. Також на території є близько 40 підприємців різної форми власності, а торгових точок — 22. Є і великі підприємства такі, як ВАМ «Агро», «Ротен» і «Захід-Агро МХП».

Не забувають  і про благоустрій території

У Добросині дбають про належний вигляд довкілля. На 12 квітня заплановано загальносільську толоку, на яку вийдуть усі мешканці, поприбирають. Жителі вже долучаються до благоустрою своїх присадибних ділянок. Кожен, як може, старається навести лад біля своєї садиби.

Є на кого обпертися

Завдяки активу, депутатам Василю Недбайлу, Андрію Клубу, Людмилі Клуб, Наталії  Бабій,  Наталії Кузніцовій, Роману Кулявцю, Вірі Луцан місцева господарка набирає обрисів добротного населеного пункту. Левова частка у веденні документації, як звично, припадає на секретаря  Любов Сало. Як зауважує Галина Василівна, вона — права її рука. Недавно при раді створили ще одну одиницю. Прийняли на роботу юриста Людмилу Клуб. Звичайно, без бухгалтера Ірини Тижник ні один рахунок не може бути проведений. Велика робота проводиться і військовим обліковцем Надією Романівкою, і діловодом-паспортистом Ганною Широю.

Одне ціле

Розвиток місцевого самоврядування можна демонструвати на прикладі Добросина. Адже тут голова і громада — одне ціле. І задля добробуту своїх дітей, онуків або ж правнуків кожен мешканець докладає максимум зусиль. Як підкреслює голова: «Хочеться, щоб моє село виглядало так, як
колись. Хочеться, аби про нього говорили: це село високого громадського порядку і зразкової культури».

Зоряна ГУМНИЦЬКА,

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ