Головна Інтерв'ю У третю неділю червня своє професійне свято відзначають медики

У третю неділю червня своє професійне свято відзначають медики

226
0

Споконвіку високогуманна професія медичного працівника була і залишається однією з найшанованіших у суспільстві. Адже медики стоять на сторожі найдорожчого, що є у людини — її здоров’я і життя. Доброта та чуйність, турбота та милосердя, постійна готовність прийти на допомогу, професіоналізм та витримка — ось основні риси медичних працівників, які повертають нам здоров’я, радість та віру у життя. Для них не буває чужого горя, вони усім серцем вболівають за кожного пацієнта.

Свою частку у цю надзвичайно благородну справу вносять і медики Жовківщини. З нагоди професійного свята про медичну галузь району, роботу людей у білих халатах розмовляємо із головним лікарем Жовківської центральної районної лікарні Ігорем Шевцівим.

— Лікувати — це дар від Бога. Медики — хранителі життя, які творять чудеса, рятуючи людей, повертаючи їм здоров’я. Саме тому День медичного працівника давно вийшов за рамки суто професійного свята. Адже немає таких людей, які не зверталися б  за медичною допомогою. Лікар допомагає дитині з’явитися у світ і піклується про здоров’я людини протягом всього її життя.

Які головні аспекти функ-ціонування медичної галузі у руслі сьогодення?

— Головними напрямками діяльності у сфері охорони здоров’я були і залишаються охорона материнства та дитинства, розвиток сімейної медицини, боротьба із серцево-судинними та онкологічними захворюваннями, протидія епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу, подолання епідемії туберкульозу. У цих напрямках за останні роки спільними зусиллями зроблено багато позитивних кроків, якими можна пишатися.

Перед нами стоять нелегкі завдання реформування медицини,  і, думаю, що ми гідно сприймемо всі виклики сьогодення та зможемо без втрат і з честю завершити всі завдання.

— Ігоре Євгеновичу, розкажіть, будь ласка, про функціонування медичних закладів Жовківщини? Чи збережено їх чисельність?

— Ми маємо міцний, високопро-фесійний колектив, потужну матеріально-технічну базу, підтримку громади та нашої влади.

Сьогодні на Жовківщині функціонує Жовківська центральна районна лікарня, Рава-Руська районна лікарня, 2 міські лікарні, міська поліклініка, 10 лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 57 фельдшерсько-акушерських пунктів. Протягом  останніх років нам не тільки вдалось зберегти, але і розширити спектр медичних послуг, що надаються населенню району, ліжкову мережу, кадровий потенціал.

З року в рік у нашому районі спостерігається покращення демографічних показників, підвищується народжуваність, зменшується смертність, в тому числі в працездатному віці. У 2013 році нам вдалось зберегти ці позитивні тенденції. Так, природній приріст склав (+0,7), в чому є немала заслуга і нас, медиків.

У нашому районі продовжує розвиватись сімейна медицина. Всього функціонує 35 дільниць ЗПСМ, які обслуговують 67,2 тисячі осіб. Сімейні лікарі, як і терапевти, педіатри першими приймають пацієнтів, надають їм медичну допомогу та відіграють важливу роль в формуванні здорового способу життя наших громадян.

— Чи достатньо медичних кадрів в установах охорони здоров’я нашого району?

— Практично всі лікувально-профілактичні заклади забезпечені досвідченим лікарським та середнім медичним персоналом.

У районі розгорнуто 570 ліжок, що становить 52,9 на 10 тис. населення. У повному об’ємі населенню району надається невідкладна, стаціонарна та амбулаторна допомога. Функціонують денні стаціонари при поліклініках (всього по району 70 ліжок), але цей вид медичної допомоги необхідно значно розширити.

У районі працює 304 лікарі, в т. ч. з вищою категорією – 94; першою – 52; другою – 40, решта лікарів мають сертифікати. Середніх медичних працівників нараховується – 669, з вищою категорією – 384 особи, з першою категорією нараховується 63 осіб, з другою категорією – 36 особи, решта молоді спеціалісти.

Медичні працівники постійно удосконалюють свій фаховий рівень на курсах підвищення кваліфікації. Продовжується співпраця із кафедрою сімейної медицини ЛНМУ ім. Д. Галицького та Львівським медичним коледжем післядипломної освіти.

— Ігоре Євгеновичу, чи вдається покращувати  матеріально-технічну базу та умови перебування пацієнтів і медичних працівників?

— У 2013 році в закладах охорони здоров’я Жовківського району було проведено роботи з покращення стану будівель, умов праці медпрацівників та обслуговування пацієнтів, а саме:

— заміна даху пологового відділення Жовківської ЦРЛ — 140073 грн.;

— поточний ремонт бухгалтерії Жовківської ЦРЛ — 28123 грн.;

— поточний ремонт терапевтичного відділення Жовківської ЦРЛ — 56289 грн.;

— поточний ремонт Глинської ЛАЗПСМ — 30287 грн.

Придбано впродовж 2013 року медичного обладнання, оргтехніки на загальну суму 965 тисяч грн.

Незважаючи на фінансові труднощі, нами заплановано у 2014 році провести необхідні ремонтні роботи та оновлення медичного обладнання. Плануємо завершити ремонт бактеріологічної лабораторії Жовківської ЦРЛ, провести поточні ремонти Лавриківської та Добросинської ЛАЗПСМ. Відкриття лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Малехів.

— Ваше бачення  медицини майбутнього і побажання з нагоди професійного свята.

— Вітаю усіх медиків району із  професійним святом – Днем медичного працівника! Для Вас це справді велике свято – своєрідний день перемоги над нездоланними труднощами та нереальними бюджетами. Ваші зусилля, знання, досвід – усе, що можна назвати справжнім мистецтвом медика-практика і медика-організатора, дають можливість не тільки організувати роботу на своєму робочому місці, а й вистояти, вижити, дійсно допомогти людям та перемогти!

Тож зичу Вам міцного здоров’я, особистого щастя, успіхів, добробуту, процвітання!

Вірю, в недалекому майбутньому охорона здоров’я України матиме європейське обличчя. А майбутній український пацієнт буде інформованим, грамотним у свободі вибору медичних послуг, зокрема не лише у своїй країні, але й країнах Євросоюзу. Маючи високий медичний потенціал, ми можемо цілеспрямовано йти до цієї мети.

— Дякую за розмову!

Уляна ЛАЩІВСЬКА.