На Жовківщині успішно ведуть тепличний бізнес

    498
    0

    У той час, коли господині тільки но посіяли огірки або лишень планують, у теплиці Віктора Міщука уже збирають врожай. Жовтий цвіт між зеленими листочками, огірочки на пагонах, які здіймаються угору, впадають у вічі, коли потрапляєш в овочевий оазис. Температурний режим значно вищий, аніж навулиці. Мікроклімат теплиці нагадує червень місяць у природі.

    Тепличним овочівництвом Віктор Міщук у селі В’язові зайнявся вперше. Двадцять років жив і працював на Рівненщині, в м. Кузнецовську. Працював у власній будівельній фірмі, проте державно-ринкові умови бізнесу загнали у борговий кут. Далі випробував себе в інших сферах діяльності, як кажуть, життя навчило всього.

    Повернувшись на батьківщину, у село В’язову, минулої осені разом із швагром Василем Салом почав зводити теплиці. Задум і досвід займатися вирощуванням ранніх овочів запозичено на Рівненщині, де в окремих населених пунктах теплиці побудовані одна біля одної. Тому вирішив спробувати бізнес із вирощування екологічно чистих і корисних зелених овочів на Жовківщині.

    Довго і нелегко тривав процес зведення теплиць, облаштування підігріву повітря, встановлення системи крапельного зрошування. У середині лютого висадили розсаду огірків – одну з основних тепличних культур. Нині на 23 сотих теплиці дозрівають 6700  саджанців огірків, цвіте 400 кущів помідорів, 130 – перцю.

    • Перший рік, звісно, дуже важко, працювали не в дві, а в три зміни, — розповів Віктор Міщук. – З часу заснування тепличного господарства похудав на 15 кг, а руки вже не відмиваються (це господар продемонстрував на практиці). Але робота на землі мені подобається.

    За словами пана Віктора, при правильному вирощуванні у тепличних умовах можна отримати набагато більший урожай, ніж у відкритому грунті. Але, оскільки огірок – культура вкрай вимоглива, їй потрібно забезпечити відповідні умови для зростання, цілодобово регулювати мікроклімат – вологість і температуру повітря. На початку грунт удобрили гноєм, внесли 6 причепів, завезли трохи торфу. Тепер овочі підживлюють курячим послідом. Підігріта у бочці вода за допомогою двигуна подається  у парник і зрошує висаджені овочі. Підв’язування огірків до шпалери – це найвідповідальніший момент, і несвоєчасне проведення цих робіт впливає на розмір листя і, як наслідок, зниження врожаю.

    Ми самі посмакували хрумкими і пахучими огірками, зірваними у теплиці пана Віктора. Окрім того, попросили перевірити ранні зелені овочі на вміст нітратів у Жовківській лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи Жовківського ринку. Відповідно до експертного висновку від 25 квітня 2014, у представлених зразках уміст нітратів становив 177,5 мг/кг при допустимій нормі 400 мг/кг. Тобто, дійсно можна безпечно смакувати тепличними огірочками.

    Бажаємо пану Віктору успішного господарювання і гарного врожаю. Праця на землі не легка, але благородна. Сподіваємось, що добра справа не стикатиметься із перепонами контролюючих служб. Людина працює своїми мозолястими руками, а їй, як буває, вставляють палки у колеса. Ініціативність, рішучість і працездатність навпаки повинні підсилюватись підтримкою й допомогою.

    P.S. Віктор Міщук готовий співпрацювати із гуртовими реалізаторами. Зацікавлені у закупівлі зелених овочів можуть телефонувати за номером телефону: 0977554492.

    Євген Вегера,

    Уляна Лащівська