Головна Історія У м. Раві-Руській відкрили меморіал Жертвам Голокосту

У м. Раві-Руській відкрили меморіал Жертвам Голокосту

328
0

29 червня у м. Раві-Руській відкрили меморіал Жертвам Голокосту.

У церемонії освячення взяли участь директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур, отець Патрік Дебуа, науковий співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту Михайло Тяглий та головний рабин Львова і Західної України рабин Бальд. Також на церемонії був присутній Повноважний Посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль.

Меморіал загиблим євреям у Раві-Руській будували останні 3 роки за гроші німецького уряду. Із плит, які збереглись на старому цвинтарі, звели стіну пам’яті.

У спільній могилі поховано понад 3 тисячі євреїв, які загинули у роки Другої світової війни під час німецької окупації.

На місце, неподалік старого єврейського цвинтаря, з весни 1942 року звозили тіла євреїв, які померли від голоду, важкої праці у ґетто вбивали і тих, яких на місці при свіжовикопаних могилах. Більшість із євреїв були мешканцями Рави-Руської, проте сюди також привозили і розстрілювали тих євреїв, які втікали з потягів, що мчали у табір смерті у Белжець (нині територія Польщі).

«Їх було знищено лише тому, що вони народились євреями. Цей меморіал є дуже важливим, оскільки людство повинне зрозуміти, що ненависть не має фокусованої направленості, а спотворює цілий світ. Милосердя до тих, хто загинув у жорстокий спосіб, – це милосердя до всього світу», – наголосив Мейлах Шейхат, директор Центру «Єврейське відродження».

У Раві-Руській нацисти, за даними дослідників, вбили близько 17 тисяч євреїв, не лише мешканців міста, але й навколишніх сіл і містечок. Центр Рави-Руської німецькі окупанти перетворили у ґетто у  листопаді 1941 року. Наймасовіші вбивства сталися у грудні 1942 року, коли почали ліквідовувати ґетто.

Наш кореспондент.