Головна Історія В Жовкві вшанували пам’ять Січових Стрільців

В Жовкві вшанували пам’ять Січових Стрільців

284
0

Наше священне надбання

Український народ добре пам’ятає і шанує минуле, пишається своєю історією, своїми кращими представниками нації і виховує наступні покоління на прикладах героїчного минулого. У сьогоднішній час, коли агресія з боку російської держави не припиняється, не маємо права забути тих, хто віддав своє життя і виборював нашу Незалежність, Соборність та Демократію.

1 листопада 1918 року — день Великого Чину, що покликав до життя Західноукраїнську Народну Республіку. В часи польської, а згодом радянської окупації України робилося все, щоб затоптати у пам’яті народній ті славні, сповнені радості, а водночас й драматизму дні, коли на землях, загарбаних Австро-Угорською монархією, відродилася Українська держава.

Увіковічнили пам’ятною дошкою

Сторіччя незламності духу нашого народу увіковічнилося багатьма подіями. Торкнулася вона і наших теренів. На фасаді міської ратуші освячено пам’ятну дошку, як символ історичної дійсності. Коротеньку історію про тогочасні події розповів  науковий співробітник ДІАЗу Руслан Звір. Так, 1-го листопада 1918 року українську владу ЗУНР було встановлено у місті Жовкві під керівництвом члена таємного військового комітету, військовим лікарем Ярославом Рибаком…

І сьогодні, в ХХІ столітті, боротьба триває…

У день сторіччя історичних подій жовків’яни разом із священнослужителями храмів, владою району та міста урочистою ходою вирушили на міське кладовище, до могил Січових Стрільців.

Тут наша історія, слава і честь,

Тут нашої долі покривджені мощі.

Над кожним, хто правди шукав у вогні,

А їх — легіони, вони — невмирущі!

Очільники міста та району поклали квіти до нововстановлених плити та пам’ятного хреста, присутні запалили лампадки на могилах Січових Стрільців, священнослужителі відправили Панахиду за упокій душ творців історії нашої держави.

Знаємо, що ЗУНР проіснувала недовго, але день 1-го листопада назавжди став символом невмирущої ідеї українців до свободи і незалежності.

Українська нація знайшла в собі сили, щоб  воскресити потоптані ворогами-загарбниками ідеали визвольної боротьби, національної свідомості, відродити і розпалити вогонь «тисячолітньої державницької традиції».

У виконанні  Маркіяна Луцишина прозвучав вірш, захід супроводжувався співом народної чоловічої хорової капели «Діброва». Вшанування події завершилося духовним гімном «Боже великий, єдиний».

Свобода і незалежність, здобуті кров’ю і потом мільйонів українців, є священним надбанням кожного громадянина. В ім’я світлої пам’яті наших Героїв маємо боронити і зміцнювати Українську державу.

Зоряна ГУМНИЦЬКА

Довідка. Загалом до 100-сторіччя  утворення ЗУНР надмогильні плити “Борцям за волю України” встановлено в 23 населених пунктах району. На міському кладовищі в Жовкві, де поховані 202 січові стрільці, облаштовано також хрест і плиту.