Головна Герої Пам’ятаймо героїв, бережімо історію

Пам’ятаймо героїв, бережімо історію

734
0

Українські герої — це прості люди, жінки та чоловіки, хлопці та дівчата, діти та літні люди, які у різні часи української історії стали до лав дружин великого князя Святослава і короля Данила, козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського, Української Галицької Армії, Мирона Тарнавського Січових стрільців, Дмитра Вітовського, армії Української Народної Республі-ки, Симона Петлюри Організації Українських Націоналістів, Євгена Коновальця і Степана Бандери, Української Повстанської Армії, членів визвольного руху, шестидесятників, активістів Небесної сотні, воїнів АТО.
У день великомученика Дмитрія Мироточця на території навчально-реабілітаційного центру І-ІІІ ступенів «Злагода», що у Жовкві, встановлено пам’ятний знак на вшанування пам’яті борців за волю України.

Ініціатива спорудження належить заступнику директора з виховної роботи Галині Куфальській та вчителю Ігорю Полуситку. У Жовкві це перший навчальний заклад, на території якого відкрито пам’ятний знак.
Під гімн України розпочалася урочистість, на яку прибули заступник голови РДА Юрій Дубневич, голова спілки ветеранів Аф-ганістану Олександр Кіцілінський, станичний організації ОУН-УПА Григорій Хавунка, член цієї організації Михайло Терех, представник Жовківського районного військового комісаріату Назар Генжало, священик, громадськість, викладачі та учні навчально-реабілітаційного центру.

У виступах присутніх звучали приклади героїчної боротьби українського народу за незалежність та заклики до молоді вивчати й дорожити історією рідного народу.

Почесне право відкрити пам’ятний знак було надано Юрію Дубневичу та директору КЗ ЛОР «Жовківський навчально-реабілітаційний центр І-ІІІ ст. «Злагода» Галині Пікловській. Освячення пам’ятника провів отець Лазар.
Педагогічний та учнівський колективи щиро вдячні за меценатство підприємцям Оресту Борису, Ростиславу Михальчишину, Івану Дорошу, Павлу Добросинцю та Юрію Франчуку.

Мистецьким доповненням заходу стали мелодії пісень у виконанні вокального ансамблю «Срібні дзвони» під керівництвом Михайла Качмара, а також вірші та жестові пісні, що майстерно виконали учні Іванко Буфан, сестрички Інеса та Валентина Леськів, Тетяна Земко.

За сприяння у спорудженні пам’ятного знаку грамотами від РДА і районного осередку ОУН були відзначені Галина Пікловська та Ігор Полуситок.
Вогонь у лампадках, запалених біля підніжжя, символізував вічну пам’ять про усіх тих, хто поклав на вівтар найдорожче — життя за Батьківщину.

Наш кореспондент.