Головна Листи Чи купувати газ за літньою знижкою? Газета “Відродження” спробувала розібратися в...

Чи купувати газ за літньою знижкою? Газета “Відродження” спробувала розібратися в ситуації

443
0

НАК “Нафтогаз України” пропонує простим українцям зробити газовий “запас” на зиму за “літніми” цінами, які, як стверджують в компанії, під час опалювального сезону будуть вищими, ніж зараз. Ми з’ясовували, наскільки затребуваним у громадян буде дана пропозиція “Нафтогазу”, хто опиниться у виграші?

НАК “Нафтогаз України” пропонує українцям купити газ за “літніми” цінами до початку нового опалювального сезону. З такою ініціативою виступив глава холдингу Андрій Коболєв. За його словами, з 1 січня 2020 року ціни на газ в Україні повинні стати ринковими, і в зимовий період вони напевно зростуть, порівняно з сьогоднішніми, у зв’язку з чим українці зможуть придбати необхідний обсяг палива за фіксованою “літньою” ціною, але використовувати його взимку. Пропозиція діятиме до 25 вересня, а користуватися цим газом можна буде з 1 жовтня до 31 березня. Купити за цією ціною можливо до 25 тисяч кубометрів на одну сім’ю.

Однак скористатися цією пропозицією зможуть не всі громадяни —  мова про тих, хто отримує житлово-комунальні субсидії. А от умови такої “купівлі” такі:

— прийти в центр обслуговування клієнтів своєї газопостачальної організації (газзбуту);

— мати при собі паспорт;

— укласти додаткову угоду до типового договору поставки газу;

— зробити передоплату і користуватися газом під час опалювального сезону.

Слід сказати, що газ “за акцією” зможуть купити не всі українці, зокрема жителі Черкаської, Полтавської, Одеської, Херсонської та Донецької областей, а також, зі зрозумілих причин, Криму.

Проте можна й засумніватися, що охочих скористатися такою пропозицією буде багато — якраз через недовіру більшості громадян не тільки конкретно до “Нафтогазу”, а й до держави загалом.

Як стверджують фахівці, далеко не всім споживачам є сенс робити такий запас на зиму. Це може бути вигідно лише тим, хто використовує газ для опалення та підігріву води. Для тих, хто користується газом тільки для приготування їжі на газових плитах, виграш може бути мінімальним.

І це — за умови, що ціни в зимовий період дійсно виростуть. Втім, сумніваємося, що, з огляду на сьогодні реалії, газ взимку буде дешевшим, ніж зараз.

Присутній також електоральний чинник, оскільки, як очікується, незабаром мають відбутися місцеві вибори, і нова влада, яка має намір закріпити отриманий на парламентських виборах успіх, може почати впливати на “Нафтогаз”, щоб компанія пішла на зниження ціни. За таких умов ті, хто купить газ за “літніми” цінами, опиняться в програші. Отож, вирішувати, чи купувати газ на зиму за зниженою ціною, лише вам, українці… 

Наш кореспондент