Головна Листи Як зробити світ добрішим?

Як зробити світ добрішим?

5072
0

Як чинити, щоб людство стало кращим? Напевно, більшість людей хоч раз у житті замислювалась над цими запитаннями, особливо, стикаючись із несправедливістю, брутальністю або зрадою. Але далеко не в кожного вистачає сил змінити щось, зробити перший крок назустріч раніше незвіданому. Так що може зробити кожен із нас, щоб  оте «завтра» все ж стало добрішим?

Гуманніше ставитися до людства в цілому і до кожного індивіду окремо. Двадцяте століття з його двома страшними війнами показало нам, до чого можуть призвезти людська озлобленість і ненависть. Чи хочемо ми повторення? Звісно, що ні.

Допомагати оточуючим, у міру своїх можливостей. Погодьтеся, перевести бабусю через дорогу або поступитися місцем в автобусі жінці з дитиною зовсім нескладно, зате, можливо, своїм прикладом, ви змусите задуматися тих, хто знаходиться поруч, і завтра вони вчинять так само.

Піклуватися про знедолених. Ні для кого не секрет, що в дитячих будинках живуть малюки, позбавлені батьківської любові та опіки, а на вулицях взимку голодують тварини і птахи. І, за великим рахунком, нескладно відвезти до інтернату кілька іграшок і одяг, з якого виросли власні діти. Нескладно і погодувати кота чи насипати насіння птахам у парку. Здавалося б, дрібниця, а для тварини – життя.

Уважно і шанобливо ставитися до старших – адже вони прожили довше, і більшість з них зробила для суспільства те, що ми ще не встигли, а, можливо, ніколи не зробимо. Важливо перейняти цей довід і подякувати за нього.

Вчитися, вчитися і ще раз вчитися! Адже часто-густо невігластво призводить до сумних наслідків. Однак не менш важливо спрямовувати отримані знання у потрібне русло, служити на благо суспільству, піклуючись про завтрашній день.

Бути ввічливим. Як відомо, ніщо не дається так дешево і не цінується так дорого, як ввічливість. А вона часто здатна творити дива. Не забувайте вітатися з сусідами, дякувати іншим за надані послуги і ви відразу помітите позитивні зміни!

Бути добрим. «Добре слово і кішці приємно», — говорить відоме прислів’я, а вислів «Від усмішки стане всім світліше» ми знаємо з дитинства. Так чому ж навколо стільки похмурих людей? Спробуйте усміхатися частіше, незважаючи на проблеми чи поганий настрій, всупереч усьому! І люди навколо вас стануть привітнішими і світ засяє фарбами, яких раніше ви просто не помічали.

Народна педагогіка стверджує: «Дивись. Не забудь: людиною будь!». Хоч і сказані ті слова давно, проте не втратили свого значення, — сьогодні вони набули особливої актуальності.

Усі мають зрозуміти, що життя прожити лиш для себе, осібно – то порох, що розвіється безслідно. Лише стремління до сяйва, високих ідеалів добра, справедливості, прагнення допомогти людям, бути їм потрібним, бути справедливим – ось, що робить людину значною.

І пам’ятайте: головне – почати! Притім, почати з себе. Не чекати, коли посміхнуться вам, а посміхнутися першим; не чекати допомоги, а надати її. А ще любити. Любити не тільки близьких, а людство загалом. І тоді світ точно стане добрішим. Ось і весь секрет.

Дмитро ПРУС.