Головна Освіта На Жовківщині відзначали День шахів

На Жовківщині відзначали День шахів

266
0

20 липня – Міжнародний день шахів. Це загальнопланетарне свято, оскільки в шахи грають практично скрізь. Міжнародний день шахів з’явився ще 1966 році, це сталося завдяки пропозиції Всесвітньої шахової федерації, яка і стала ініціатором створення цього свята 20 липня. Сама організація була створена в 1924 році в Парижі, але тільки через 42 роки вона зважилася створити таке свято. Ця подія відзначається в 178 країнах, і щорічно в честь цього проходять різні шахові турніри, лекції для молодих шахістів і багато інших різних шахових заходів.

Перша згадка про шахи на території України датована ще 1262 роком в «Кормачій книзі». Про них там йшлося, як заборонені знання. Але з’явилися шахи, швидше за все ще раніше, так як шахові фігури з кістки були знайдені ще в 6-7 столітті.

Інтерес до шахів в Україні виник вже в 17 столітті, коли безліч відомих особистостей, серед яких поети, філософи і навіть гетьман Розумовський коротали з ними години. До кінця 19 століття шахи вже дуже широко поширилися по Україні. І клуби любителів з’явилися по всій країні, а шаховим центром України можна назвати Харків, де заснували «Харківське товариство любителів шахової гри».

Коли Україна вступила до складу СРСР, шахові організації почали з’являтися майже всюди. Завдяки організованому характеру і безлічі гастролей найсильніших шахістів країни вони почали популяризується дуже швидко. Після цього почали з’являтися українські збірні різних категорій і вікових груп, які вигравали і брали медалі на самих різних турнірах по всьому Радянському Союзу.

Нова збірна шахістів в Україні з’явилася в 1990 році. А потрапила на перші змагання в 1992 році, де посіла спочатку 9 місце, а в наступні роки – друге місце, поступившись у фіналі лише збірній Росії. Далі, в 1995 році, точно такий же результат – 2 місце на чемпіонаті світу. Схожі результати були аж до 2001 року, коли наша збірна змогла завоювати свої перші золоті медалі на чемпіонаті світу в Єревані. Після цього слабкі результати до 2004 року. Після цього в 2010 році знову пішов тріумф на олімпіаді, до речі, саме в цьому році наша збірна мала найвищий рейтинг за свою історію – 2737 .

У багатьох містах засновані шахові клуби, в них збираються справжні шанувальники цієї стародавньої гри. Традиційно у цей день проводяться турніри, сеанси одночасної гри, показові заняття, зустрічі з відомими шахістами. Постановою Верховної ради України 20 липня оголошено Днем шахів в Україні.

У п’ятницю, 20 липня 2018 року, в приміщенні Жовківського замку сектором молоді та спорту спільно із Державним історико-архітектурним заповідником у м.Жовква було організовано та проведено особисту першість «Шахи в королівському Замку» з нагоди відзначення Дня шахів на Жовківщині. Змагання проходили в двох вікових групах – хлопці та дівчата 2006 р.н. і молодіші та хлопці та дівчата 2008 р.н. і молодші. Змагання проводилися за швейцарською системою в 7 турів з контролем часу 15 хв. кожному учаснику на партію.

За підсумками змагань переможцями та призерами стали:

Учасники 2006 р.н. і молодші:

І місце виборов – Сало Маркіян (м.Рава-Руська, тренер Т.Гарячий)

ІІ місце виборов – Штимпель Сергій.

ІІІ місце виборов – Климко Андрій.

Краща дівчина – Гах Соломія.

Учасники 2008 р.н. і молодші:

І місце виборов – Нестер Остап (м.Рава-Руська, тренер Т.Гарячий)

ІІ місце виборов – Федорович Артем.

ІІІ місце виборов – Гах Остап.

Краща дівчина – Казюк Соломія.

Переможці та призери шахового турніру нагороджені медалями та грамотами організаторів.

В перерві між турнірами Державним історико-архітектурним заповідником було проведено цікаву екскурсію для учасників турніру відреставрованою частиною Жовківського замку.

На Жовківщині відзначали День шахів